Wpis z mikrobloga

@deroo: Mi się zalęgł w tym mieszkaniu polski majsterklepka... malutką łazienkę 3 tygodnie kafelkował. Trzeba było go siła pogonić bo nie chciał z mieszkania wyjść. Mieszkał sobie... Reszta ekipy 2 pokoje pomalowała i panele położyła mimo że tydzień później zaczęli... A on nadal tylko podłogę położył :)
@Zyd_Suss: na Goclawiu w Warszawie pojawili sie, mieszkaja w kilku w 3 pokojowym mieszkaniu, podobno gdzies obok jest jeszcze jedno takie mieszkanie. Mialam przyjemnosc sie z nimi poznac przy okazji wieczornych spacerow z psem i wizyt w calodobowym. Zachowuja sie w porzadku, raczej nie przeszkadzaja.
Zaskoczyli mnie latem w sordku nocy, na srodku chodnika, zrobili sobie zakrapiany piknik. Normalnie glebneli sobie tu gdzie stali i raczyli sie piwami i wodeczka. Cicho,
@Zyd_Suss: Oprócz tych których tu wymieniaja jest tez emigracja średniej klasy ukriańskiej która przenosi sie do Polski nie z powodów ekonomicznych ale ze wzgledu na bezpieczeństwo i przyszłośc dzieci.
Czasem przenosza sie na wizach biznesowych, otwieraja jakies lokalne gastronomiczne albo czymś handluja.
Ale są tęz zwykli. Z reguły małzenstwa około 30 lat z małymi dziećmi.
Pytałeś jak wygladaja. Sam mozesz zobaczyć bo jest sporo vlogów Ukriańców pokazujacych swoja adaptacje w Polsce.
@szurszur: są jakieś prognozy o ile tys. wzrośnie w Polsce liczebnośc Ukraińców? Chodzi mi głównie o pobyt stały a nie sezonowych. Na pewno takie dane będą przy kolejnym spisie powszechny ale to dopiero w 2021, bo robią je co dekadę.
@dertom: Nie mam pojecia. Ale moim zdaniem to nie sa duże liczby tzn. nie ida w grube setki tysiecy jak niektorzy mysla. Na dodatek gdy sytuacja na Ukrianie sie poprawi i hrywna wróci w pobliże stanu z przed spadków to wielu tam wróci. Przykładowo ci którzych zagraniczne firmy outsourcingowe przeniosły do Polski. Oni wcale na tym nie zyskali finansowo.
Jeśli mizeria na Ukrianie sie utrzyma a nas nie dotknie kryzys to