Wpis z mikrobloga

@Zyd_Suss: W Krakowie trochę ich widać, ale nie jakoś bardzo. Raz poznałem 2 studentki i generalnie były spoko, nawet mówiły całkiem nieźle po Polsku, a były aż z Mariupola.

Od ojca słyszałem że mają naciski w robocie (nie wiem skąd) żeby zatrudniać Ukraińców, bo dużo ich chce do PL przyjechać i samorządy/rząd jakoś ich chyba rozdziela.
@Zyd_Suss: jak się idzie ulicą w Wawie w centrum, Mokotów, Ochota, to tak raz na pół godzinki mijasz jakaś grupkę mówiącą w którymś ze wschodnich języków (nie odróżniam ich). Pojedynczych Ukraińców na pewno jest więcej. Młodzi ludzie w większości, w wieku studenckim, ale przez całe wakacje byli.
@Zyd_Suss: Zauważyłem wzrost ich liczby na ulicach, w urzędach (kolejki). Pracują na budowach (widziałem dedykowane dla nich zakazy palenia po ukraińsku), w gastronomii (niedawno widziałem Ukrainkę w sanepidzie, wyrabiała książeczkę), studiują (ach ta słowiańska uroda( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Nie robią gett, przyswajają polski, nie są agresywni dla obywateli państwa które ich gości (wiadomo, trafiają się wyjątki w postaci pijanej hołoty zapewne). Nie przeszkadzają mi.
@Zyd_Suss: Zauważyłem, np. jako głównie jako obsługę w lokalach usługowych - chociaż czasem ciężko poznać, bo bardzo dobrze mówią po polsku (czasami zdarzy się coś "zaciągnąć").

Oprócz tego częściej słychać wschodnie języki w miejscach publicznych. Co do wyglądu i zachowania - raczej nie zauważyłem wyraźnych różnic względem Polaków (poza językowymi).

Ogólnie sprawiają dobre wrażenie, ciężko się czepiać :)
@Zyd_Suss: mieszkanie wynajmowałem pare lat temu dwóm elektrykom z Ukrainy ( firma płaciła ). 5k wydałem po 2 latach najmu na remont i wymianę łóżek. Nigdy więcej.
Chociaż wcześniej studentki politologii wcale nie lepsze jeżeli chodzi o czystość.
@Zyd_Suss: W #lublin jest ich mnóstwo. Jak wychodzę gdzieś z pracy, to czasami mam wątpliwości, czy nie jestem we Lwowie. Panoszą się, jakby byli u siebie. Większość z nich #!$%@?ło z kraju, żeby nie trafić do wojska - wiadomo, w Polsce łatwiej jest im być odważnym. Na Juwenaliach będąc w stadzie zaczepiali ludzi i szukali awantury. Trafili na kilku moich znajomych, którzy do tej pory byli spokojni. Gdy sytuacja zaczęła być
Chociaż wcześniej studentki politologii wcale nie lepsze jeżeli chodzi o czystość.


@factorys: u znajomej ukraiński majsterklepka robił remont łazienki.

raz, że tak jej #!$%@?ł, że po kilku dniach go wywaliła i wzięła Polaków.

dwa, że podobno #!$%@?ło od niego na kilometr.