Wpis z mikrobloga

Laptop się przegrzewał, więc postanowiłem go wyczyścić na OCCT pokazywało 90*C dopiero po jakimś czasie, po wymianie pasty na inną laptop w kilka sekund nagrzewa się na OCCT do 100*C i w kilka sekund po wyłączeniu obciążenia pracuje w temperaturze 50*C. Dlaczego wcześniej były mniejsze temperatury niż teraz po wymianie pasty? Dodam, że wtedy cały laptop był gorący, że można się było oparzyć, a teraz mimo 100*C przy obciążeniu laptop jest chłodny, dlaczego tak jest? Wina pasty?

#pytanie #laptop #chlodzenie #toshiba #konserwacja #naprawa
  • 5
@plastyczny: Nakładałem metodą ,,ziarenka,, tak sobie myślę teraz, że pewnie należało się rozciągnąć o dopiero nałożyć chłodzenie. Znasz się trochę na tym? Jaką możesz polecić pastę na procesor i układ graficzny?
pasta najlepiej srebrna lub żeby przynajmniej nie miała mniej niż 4W(...)
z pasty zazwyczaj robię oszczędny krzyżyk na procesorze, tak samo jak robi sie krzyżyk w kratce
zobacz czy przypadkiem nie zakleiłeś termopada na karcie graficznej. jedno z drugim nie gra zbyt dobrze.
termopady w stabilnych i równych miejscach (np między gpu a radiatorem) polecam zastąpić miedzianą blaszką i pastą.
@plastyczny:
@Pustulka: Kurde, mam problem, jak testuję na OCCT pojedyńczo procesor i kartę graficzną to się grzeją, ale laptop się nie wyłącza, a jak testuje kartę i procesor jednocześnie to laptop się wyłącza po jakichś 40 minutach, nie wiem czemu się tak dzieje. Wymiana układu chłodzenia na nowy coś pomoże? Jak myślicie?