Wpis z mikrobloga

@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: kurs rozszerzony odblokowuje fora przy każdym temacie. Niektórzy w ramach tego piszą do nas maile z prośbą o code review, czy po prostu różne porady do aplikacji, które sobie sami rozwijają, ostatnio dzwonił też do mnie jeden z "absolwentów" naszych dwóch kursów, który już pracuje i po prostu chciał się poradzić o dalszą ścieżkę zawodową. Generalnie rozszerzenie traktujemy jako wykupienie dodatkowego czasu, który poświęcamy tylko na Ciebie.
@Buckethead: napisz
@Eoghan: Dziękuję bardzo dostałem przedłużenie. Troszkę spanikowałem bo akurat dzisiaj musiałem sobie coś odświeżyć a wyskoczyła mi informacja, że muszę wykupić ponownie kurs ;)
Swoją droga dobre rozwiązanie. Moglibyście dodać o tym wzmiankę przy wykupie ;)
placic za kurs Javy? Serio?


@edgar_k: W sumie to czemu nie? Nie mam pojęcia dlaczego zostałeś tak masowo zaplusowany. Z tego co wiem w cenę kursu wliczony jest support autorów. IMO super sprawa dla ludzi, którzy nie mają czasu i nerwów aby myśleć od czego zacząć aby było dobrze (za to mają trochę wolnej kasy) i takich, którzy nie mają znajomych z branży, którzy służyliby radami.

Za kurs Javy na studiach
IMO super sprawa dla ludzi, którzy nie mają czasu i nerwów aby myśleć od czego zacząć aby było dobrze (za to mają trochę wolnej kasy) i takich, którzy nie mają znajomych z branży, którzy służyliby radami.


@-PPP-: obawiam sie, że to raczej działa na zasadzie udemy czy też magicznych pigułek od których schudniesz 20kg w tydzień.
Tak jak i w przypadku chudnięcia czy ogólnie siłki - tak samo z "dżawą" czy
Ujmując to może tak - jesli musisz płacić żeby ktoś wytłumaczył ci to, co można dostać wszędzie za darmo i legalnie - to raczej nie tędy droga ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@edgar_k: to tylko zapytam:
- jeśli prowadzisz lub prowadziłbyś własną działalność, to prowadzenia księgowości nauczył byś się sam z darmowych materiałów, czy poszedłbyś do księgowej?
- jak przychodzi okres wymiany oleju i klocków hamulcowych to idziesz
- jeśli prowadzisz lub prowadziłbyś własną działalność, to prowadzenia księgowości nauczył byś się sam z darmowych materiałów, czy poszedłbyś do księgowej?

- jak przychodzi okres wymiany oleju i klocków hamulcowych to idziesz do mechanika, czy sięgasz po książkę lub filmiki na youtube "sam naprawiam"?

- kupujesz bułki, czy sam wypiekasz chleb?

- gdy cieknie Ci pralka, to dzwonisz do serwisu, czy uczysz się naprawiać pralkę, byle za darmo?

- w pracy biurowej
tutaj robisz pewien błąd w założeniu...

@edgar_k: no czekaj:
Jestem programistą - płacę mechanikowi za wymianę oleju
Jestem mechanikiem - płacę nauczycielowi za naukę programowania
Jestem programistą - płacę za książkę z recepturami do wypieku chleba
Jestem piekarzem - płacę za książkę do programowania
I jedno i drugie jest do zrobienia za darmo i samodzielnie lub w równoważnej cenie. Możemy zakładać, że obecnie w internecie za darmo jest praktycznie wszystko, dlaczego
że obecnie w internecie za darmo jest praktycznie wszystko, dlaczego naukę sprowadzasz więc do dziedziny, która nie zasługuje na to, żeby za nią płacić.

myślę, że bezpiecznie można stwierdzić, że w dobie internetu wiedza niemal z każdej dziedziny jest na wyciągnięcie palca, wyróżnianie programowania przez programistów jako dziedziny nadzwyczajnej jest natomiast jednym z wyjątków :)


@Eoghan: no nie wszystko. Znajdz, nawet na torrentach, nie mowia co legalnych manualach serwisowych do Peugeota