Wpis z mikrobloga

Będzie i #rozdajo i #zapraszajo ( ͡ ͜ʖ ͡)

Już po raz 7 #browin przy współpracy z Łódzkim Klubem Winiarzy organizuje Ogólnopolski Konkurs Win domowych!

Z tej okazji spośród plusujących Mirków rozlosujemy paczkę niezbędników małego winiarza. (losowanie w poniedziałek)
W paczce znajdują się:
- 2x pin 'sieję ferment'
- 2x smycz 'sieję ferment'
- butelka winiarska prezentowa 200 ml
- korki do butelek
- korki do balonów
- paczka etykiet samoprzylepnych na wino
- wężyk do obciągu
- worek do filtracji moszczu

A teraz trochę o konkursie:

#atencja Zapraszamy wszystkich już na 7 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Win Domowych! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz jest właśnie ten czas, aby każdy przekonał się jak na prawdę smakuje jego wino! Zgłaszajcie i przesyłacie wina do siedziby naszej firmy przy ul. Pryncypalnej 129/141 w Łodzi (93-373), z dopiskiem Konkurs Win.

#lodz Zachęcamy również Wszystkich chętnych do przyjazdu na finał konkursu w dniu 7.11.2015 zaczynamy oficjalnie o 10.00. Można będzie zobaczyć jak 40 osób przeszkolonych przez profesjonalnych Sommelierów wybiera najlepsze polskie domowe wino. Do tej pory w konkursie startowało ok. 200 winiarzy z całej Polski. Wstęp jak zawsze wolny. W tym dniu odbędą się u również porady na temat produkcji win, nalewek i innych trunków.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania ze strony Klubu Winiarzy Łódzkich: http://www.klubwiniarzy.pl/

#browin #konkurs #winodomowejroboty #wino #pijzwykopem #winiarstwo
Browin - Będzie i #rozdajo i #zapraszajo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Już po raz 7 #browin przy ws...

źródło: comment_MvVFgXzoVtDLlg2pPnDwfJ2CAmHudcad.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Browin: problem w tym że zostały mi tylko dwie butelki, mam jeszcze sporo w balonach ale muszę je skorygować. To co wysłałem to końcówka która mi została z 2013, oryginalnie było półwytrawne ale kwasowość zbyt duża więc dosłodziłem na półsłodkie. Ciekaw jestem profesjonalnej oceny, mam nadzieję że dostanę jakieś wyniki bo to na pewno będzie cenny materiał do analizy. To jest mój problem że nie mam dobrych surowców, w tym roku
  • Odpowiedz
@ukrainiec:

A po co wytrącać kwas (kamień) winny?

Raczej nie robi się tego celowo zazwyczaj jest to efekt uboczny. Jeśli chce się obniżyć kwasowość w gotowym winie proponujemy ewentualnie zmniejszyć ją przy użyciu węglanu wapnia, ale max zmniejsza on kwasowość o ok. 2 g kwasu/l.
  • Odpowiedz