Wpis z mikrobloga

Mircy z #wroclaw, może ktoś z was ma mamusie która dobrze gotuje i chciała by przygotowywać catering dietetyczny dla 7 osób i dorobić do emeryturki? Catering kosztuje 1200-1500zł miesięcznie, jest to 5 posiłków dziennie przygotowanych pod dietę. Myślę że Grażynka mogła by to ogarnąć za połowę kwoty i jeszcze odłożyć na wakacje życia. Ktoś coś? Może być w domowej kuchni, a możemy być też pierwszymi klientami przy otwieraniu profesjonalnej działalności inwestującymi w rozruch :) #damprace
  • 85
@empeash: tyle kosztuje w firmie
@katarzynkaN: Przykładowe menu

1 śniadanie
Owsianka z musem truskawkowym

2 śniadanie
Koktajl bananowy z nasionami chia

Obiad
Łosoś w sosie śliwkowym z puree ziemniaczanym i brokułami

Podwieczorek
Owocowe ptasie mleczko na ciasteczkach

Kolacja
Sałatka Tajska z wołowiną i makaronem sojowym

Nie brzmi drogo
@nofink: @Styrmir: @ksardas: Do dogadania cena. Jeśli ktoś nam przedstawi dobrą ofertę po 900zł od łebka to czemu nie, i tak jest taniej. To już 6300. Bez zusów, vatów. A z tych 700 posiłków 420 to przekąski. Czyli 280 posiłków + przekąski za over 6k.
@Krolowa_MLWP: załapała byś się za najdurniejsze mirkabelki
@katarzynkaN: Jakoś te cateringi mimo marż, dowożenia jedzenia do firmy, ładnych pudełek, stron internetowych robią
@kmicolo: Jakby Grażynka była w stanie ogarnąć to za połowę kwoty, to firmy nie waliły by takich marży. Dolicz do tego produkty, dolicz transport, amortyzację kuchni i sprzętu i ten tysiak na miesiąc za pełne wyżywienie to nie jest aż tak wiele jakby się wydawało.

I tak - wiem że produkty nie kosztują aż tak dużo, ale praca też ma swoją cenę której jak widać nie dostrzegasz.
@kmicolo: spróbój napisać do firm z pytaniem czy za zamówienie grupowe (pod jeden adres) nie dadzą wam jakiejś zniżki, ale nie sądzę abyś znalazł Grażynkę która zrobi wam to za pól ceny. A nawet jak już znajdziecie kogoś mocno zdesperowanego to nie wiem czy jakość, pełnowartościowość i zróżnocowanie dań (wbrew pozorom bardzo istotne, bo ileż razy dziennie można jeść tą samą sałatkę) będzie podobne do porządnego cateringu.

@kmicolo: nie odłożysz tyle robiąc to w domu i wliczając wszystko. Jest z tym #!$%@? poza tym. Ale mimo wszystko jakas zaradna kobitka mogłaby pokombinować, choć te składniki typu wołowiny, łososie - kwestia jakby planować i zakupy robić.