Wpis z mikrobloga

Mircy z #wroclaw, może ktoś z was ma mamusie która dobrze gotuje i chciała by przygotowywać catering dietetyczny dla 7 osób i dorobić do emeryturki? Catering kosztuje 1200-1500zł miesięcznie, jest to 5 posiłków dziennie przygotowanych pod dietę. Myślę że Grażynka mogła by to ogarnąć za połowę kwoty i jeszcze odłożyć na wakacje życia. Ktoś coś? Może być w domowej kuchni, a możemy być też pierwszymi klientami przy otwieraniu profesjonalnej działalności inwestującymi w rozruch :) #damprace
  • 85
@kmicolo: Sam napisałeś o żywieniu całej rodziny za 500 zł miesięcznie więc odpowiadam że tak - teoretycznie da się, ale nie jest to pełny koszt. Piszesz cały czas o hipotetycznej Grażynce na emeryturze, ale one także muszą (a przynajmniej powinny) pamiętać o wielu kosztach poza samymi składnikami.

Cóż - życzę szczęścia w poszukiwaniu, a jeśli faktycznie znajdziesz kogoś (poza własną żoną) kto przygotuje ci porządny zbalansowany i zróżnicowany catering dietetyczny za
@kmicolo: Pracuję w restauracji i m.in. Przy organizacji cateringów. Ostatnio zawoziłem posiłek dla 11 osób ("zupa" strogonow, bodajże kurczak w sosie balsamicznym ((samo mięso + chleb)) oraz deser. Koszt - 550 zl. Zeby nie bylo - nie jest to żadna droga restauracja, mamy jedne z najniższych cen w miescie (przykładowy obiad: Zupa+ drugie danie+ kompot = 13 zł), więc jak widzisz to wcale nie jest takie tanie.
@czarny_pisak: Ale zatrudniacie kucharzy, wynajmujecie lokal pewnie w centrum, kelnerów a właściciel też chce mieć jak najwięcej. Grażynka 7 osób ogarnie w domowej kuchni na sprzęcie na którym gotuje rodzinie. Odbiór też możemy we własnym zakresie ogarnąć, nawet z mirkowa czy gaju.
Ale kucharze, kelnerzy itd nie tylko pracowali na ten catering, wiec można uznać ze byl przygotowany przy okazji przygotowywania innych posiłków. Ogólnie rozumiem do czego zmierzasz, zgadzam sie z tym, ale chciałem Ci tylko pokazać ile Ty oczekujesz i za jaka kwote, a ile to kosztuje w praktyce. Jezeli dobrze liczę (5 posiłków x 7 osób x 20 dni(?)) to nawet jakby po 10 zl Ci liczyć to i tak wychodzi niemala
@InsaneMaiden: jak ktoś lubi dużo jeść, to zawsze musi uważać na kalorie. Jest pełno zdrowych, ale wysokokalorycznych produktów - różne płatki, ryż - nie jest tego dużo objętościowo, a łatwo nabić dużo kalorii.
@Leniwiec1: płatki i ryż nie mają dużo kalorii, po prpstu szybciej chce się po nich jeść.
@InsaneMaiden: no to co? Rozumiem #!$%@? majonezu, ale burgera ciężko nazwać fastfoodem. A to burger jest przedstawicielem śmieciowego żarcia. 100g chudej wołowiny ma 100kcal.
@kmicolo: to jest chyba pierwszy wpis w gorących, w którym przeczytałem wszystkie posty :-)
Jezeli mieszkałbym w Polsce, to wlasnie rozpoczalbym swój własny interes z Wami :-)
Niestety w Polsce każdy musi sie od razu dorobić na każdym interesie, nikt nie widzi tego, ze moze byc to po prostu dobry poczatek :-)
@Styrmir: @ksardas: @Diabl0: @kmicolo: @czarny_pisak: @ponton: Pracowałem przez rok w takiej firmie, która własnie specjalizowała się w diecie pudełkowej. Nie była to "wielka firma". Właściciel (robił zakupy, przygotowywał menu), kucharka (pani grażynka, w późniejszym czasie druga kucharka jak doszło więcej zamówień) i 2-3 kierowców (codziennie tylko jeden pracował). Mogę więc napisać jak to wygląda kosztowo.
Biorąc pod uwagę średnią (były różne kaloryczności + wiadomo, że codziennie
Kuchnia to była działka właściciela, więc tutaj nie wchodził żaden dodatkowy koszt za wynajem. No ale trzeba też liczyć opłaty za takie rzeczy jak: prąd, gaz, wodę, śmieci. Przy takiej produkcji to idzie tego bardzo dużo.
@poop: Czyli masz ok. 37,50 za całodniowe wyżywienie dla 7 osób? Czy koszt jednego zestawu? Bo chyba to drugie...
@kmicolo : albo ja czegoś nie rozumiem, albo 20,26 zł to koszt samych składników. A gdzie praca + prąd, gaz itd. ? Jak policzyłeś te 25 zł?
@czarny_pisak: 25zł to koszt ugotowania, na pewno na gaz wyjdzie z 80zł za jedną osobę ale jestem wyzyskiwaczem. A grażynka powinna zarobić 15k jak rasowy programista za przygotowanie obiadu dla 7 osób więcej xD
@czarny_pisak: @kmicolo: Tak. 37,5 zł wychodzi za całodniowe wyżywienie dla 1 osoby. Jednak to jest przy 7 zestawach. W tej firmie co pracowałem było od 25 do nawet 40 zestawów dziennie. Wtedy koszt kucharki wychodzi znikomy od zestawu. Więc możliwe, że przy 7 zestawach by było krócej i taniej. Z drugiej strony pewnie czas wytworzenia posiłków byłby podobny, bo praca taka sama. Krócej by trwało tylko porcjowanie i pakowanie.
W
@kmicolo: #!$%@?, ze tez do tej pory nikt nie zaproponowal diety z czokoszokow, latwo, prosto, tanio i przyjemnie. a i grazyny nie trzeba

Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co
@czarny_pisak: ja naliczyłem 400 od łebka, czyli 2000 w sumie. Z 900zł miesięcznie grażynka ma 3500zł na gaz, prąd, patelnie i wakacje :) uczciwie było by zjechać do 700zł od łebka i grażynka ma 2100. To więcej niż zarobi jako pełnoetatowa sprzątaczka a robi pół etatu i w domu.