Wpis z mikrobloga

@Gio: to zależy jakich, x-kom ma spory wybór wśród niskiej półki i laptopów multimedialnych, kuzniewski wśród biznesówek, a laptopy multimedialne średniej półki przeglądałbym na xtreem.pl, gameragon.pl
@Gio: zamawiałem tam już z 5 czy 6 lapów. Uważaj tylko przy jednym - co raczej nie jest groźne dla nowego użytkownika tylko stałego - w laptopach z jednym slotem na dysk są wersje z 1Tb i z 250 GB SSD, ale są też 250 SSD + 1TB - ten dodatkowy dysk jest dyskiem zewnętrznym.
A tak to to zakupy tylko tam.
@Pustulka: Planuję sobie sprawić raczej średnią półkę, coś do 4 tys. zł, więc sądzę że x-kom powinien zaspokoić moją potrzebę, przynajmniej na tą chwilę tak to wygląda po pobieżnym zbadaniu witryny, niemniej, dzięki.
@Gio: x-kom ma niektóre laptopy taniej niektóre drożej, szukałbym raczej po skąpcu/ceneo + xtreem, gameragon, bo je nie zawsze łapie wyszukiwarka. Jeżeli szukasz multimedialnego laptopa to pewnie y700-15 za jakiś czas spadnie w okolice 4k oczywiście mam tutaj na myśli wersję z i7, opcja z 4 rdzeniowym i5 jest już jest po tyle
@Pustulka: O, zapiszę sobie tego Ideapad y700-15, bardzo mi się podoba desing, podziękował. :)
Edit: Mała nadwyżka cenowa nie sprawi żadnego problemu, 4k były tylko orientacyjne.
@Pustulka: Szukam raczej gaming'owego laptopa, jakkolwiek paranoidalnie to brzmi, nie bardzo mogę sobie pozwolić na wierzę, muszę mieć mobilnego PC, przy czym wiem dobrze że nie ma co liczyć na wodotryski, ale tak długo jak odpalę na low-mid np. h1z1, zninawidzonego tutaj Fallout'a 4, to będę zadowolony.
@Gio:
łap od razu całą gamę co powinieneś przeglądnąć:
Asus G551JM/JW nisko ustawiony poziom throttlingu dla g551jm jest to 82*C dla gpu i 83*C dla cpu, jw odpowiednio 79 i 83
Acer VN7-591g bądź nowszy 592g - trochę gorący, kiepski touchpad
MSI GE62 - problemy z drainem baterii, do chłodnych też nie należy, ale gdyby nie drain to w wersji z matrycą samsunga byłby najlepszym wyborem
Lenovo Y700-15 - jest za