Wpis z mikrobloga

@GreenWeb: Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Firma do tej pory nie ma żadnego fanpage'a i w internecie mają tylko (nieaktualną) stronę, chcą to właśnie zmienić i padła taka propozycja. Trochę zdążyłem już poczytać i chyba faktycznie muszę dopytać czego dokładnie oczekują. Ja zakładam, że byłoby to publikowanie nowości i dostarczanych materiałów, zapewne integracja ze stroną i zajmowanie się reklamą tego fanpage'a.
@Adrian_: Okej, to musisz przede wszystkim zbadać jakie mają plany wobec fanpage. Publikowaie nowości - ok. Ale z jaką częstotliwością? Czy planują coś na FacebookAds? Czy masz też udzielać się na innych profilach?
@GreenWeb: FacebookAds na pewno, częstotliwość parę razy w tygodniu - produkty, informacje z targów i zdjęcia, historia, trochę materiałów będzie. O innych profilach nie było mowy. Możesz podpowiedzieć na co ich pokierować swoimi pytaniami, co zaproponować? Oni sami pewnie nie będą wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adrian_: No w sumie to już napisałeś - parę razy w tygodniu. Załóżmy, że 5x/tydz, do tego obsługa FacebookAds, monitorowanie tego, przygotowanie postów, grafik, napisanie krótkiego ale sensownego tekstów do każdego posta, odpisywanie na wiadomości, na komentarze, wchodzenie w dyskusje. No i ewentualnie jakieś udzielanie się na innych fanpage'ach. To wszystko jakby zebrać to dobre pół, a nawet 3/4 etatu.
@Adrian_: To zależy chyba też od tematyki - jeśli jest bardzo specjalistyczna to bierz więcej, jeśli łatwa do ogarnięcia możesz wziąć trochę mniej. Myślę że w granicach 1000zł za takie działania możesz "zawołać" :) Jakbyś potrzebował jakieś pomocy to pisz PW :)