Wpis z mikrobloga

Słów kilka o naszym rasistowsko-faszystowskim kraju. Moja koleżanka jest lektorką języka polskiego na UAM. Mamy studentów z Turcji m. in. na tzw. Premedzie. Studenci ci muszą uczęszczać na lektorat z polskiego. No i panowie stwierdzili, że nie chcą być w jednej grupie dziekańskiej z kobietami z racji wyznania. Co zrobili lektorzy? Powiedzieli, że grupy zostaną jak są, obecność będzie sprawdzana jak jest, a jak panowie nie będą chodzić to będą mieli wpisywane nieobecności i niezaliczony lektorat. Teraz panowie muzułmanie już pół semestru drepczą za paniami na lektorat. Profit? Oczywiście.

#islam #polska #muzulmanie #coolstory #uam
  • 37
  • Odpowiedz
@fiziaa: Mimo, że nie zgadzam się z hejtem na wszystkich wyznawców islamu na wykopie, w tym konkretnym przypadku uważam, że jeśli nie było to proste organizacyjnie (a na uczelni nigdy nie jest) nie powinni im iść na rękę. Absolutnie jasne jest dla każdego kto przyjeżdża jaka jest praktyka w Polsce i należy to szanować.
  • Odpowiedz
@lisu_: nawet jeśli miałoby to być proste organizacyjnie to nie powinni im iść na rękę. Wyobrażasz sobie co by się działo, jakby jakiś Polak we Francji powiedział, że trzeba zmienić grupy, bo on nie chce byś np. z Murzynem? Rasizm, ksenofobia olaboga. Jesteś w obym kraju masz się dostosować.
  • Odpowiedz
@fiziaa: u mnie w pracy był lepszy gość. Jako producent sprzętu telekomunikacyjnego, prowadzimy też szkolenia "z produktu", na te szkolenia przyjeżdża całkiem sporo ciapatych, co z kolei generuje dość ciekawe klimaty od czasu do czasu (jak np. awaryjnie zorganizowany meczet polowy w jednym z naszych pomieszczeń, jako jedyna sensowna możliwość modłów 5x na dobę z jakąkolwiek możliwością prowadzenia nauki). Kiedyś jednak, na samym początku takiego szkolenia do trenera na przerwie podszedł
  • Odpowiedz
@iedrzei > serio turcy tacy są spierrdoleni?

@FotoDieta: : > to akurat dziwne bo Turcy nie wydawaki mi sie tak radykalni

No bo zazwyczaj nie są, u nas na wymianie było kilku Turków i oni nic nie mieli do tego, by mieć zajęcia z kobietami, nawet nikt o tym nie pomyślał.

U nich to tak jak u nas, Polaków. Jeden będzie "tradycjonalistą" i będzie uważał, że miejsce w kobiety jest w
  • Odpowiedz
@fiziaa: > @FotoDieta: : > to akurat dziwne bo Turcy nie wydawaki mi sie tak radykalni
@salvador_w_dali:
To na pewno byli Turcy? U nich szkolnictwo jest świeckie i na uniwersytetach jest mniej więcej podobny stosunek ilości kobiet i mężczyzn jak u nas. Również w szkołach kobiety nie mogą chodzić w chustach (niektóre radykalne podludki ubierają wtedy peruki i wyglądają komicznie). (inb4 byłem pół roku na Erasmusie w Ankarze).
  • Odpowiedz
@fiziaa: znajoma jest wlasnie na orgazmusie w Turcji i mówi, że wiekszosc spoko ale czasem trafi się jakiś #!$%@?, który się zbulwersuje, że np wyciągneła ręke na przywitanie, że hurr durr on nie będzie dotykał kobiety nieczystej niewiernej xD

W sumie na swój sposób trochę podobni do naszych swojskich polskich stulejmanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz