Wpis z mikrobloga

Słów kilka o naszym rasistowsko-faszystowskim kraju. Moja koleżanka jest lektorką języka polskiego na UAM. Mamy studentów z Turcji m. in. na tzw. Premedzie. Studenci ci muszą uczęszczać na lektorat z polskiego. No i panowie stwierdzili, że nie chcą być w jednej grupie dziekańskiej z kobietami z racji wyznania. Co zrobili lektorzy? Powiedzieli, że grupy zostaną jak są, obecność będzie sprawdzana jak jest, a jak panowie nie będą chodzić to będą mieli wpisywane nieobecności i niezaliczony lektorat. Teraz panowie muzułmanie już pół semestru drepczą za paniami na lektorat. Profit? Oczywiście.

#islam #polska #muzulmanie #coolstory #uam
  • 37
@fiziaa: u mnie w pracy był lepszy gość. Jako producent sprzętu telekomunikacyjnego, prowadzimy też szkolenia "z produktu", na te szkolenia przyjeżdża całkiem sporo ciapatych, co z kolei generuje dość ciekawe klimaty od czasu do czasu (jak np. awaryjnie zorganizowany meczet polowy w jednym z naszych pomieszczeń, jako jedyna sensowna możliwość modłów 5x na dobę z jakąkolwiek możliwością prowadzenia nauki). Kiedyś jednak, na samym początku takiego szkolenia do trenera na przerwie podszedł
@iedrzei > serio turcy tacy są spierrdoleni?

@FotoDieta: : > to akurat dziwne bo Turcy nie wydawaki mi sie tak radykalni

No bo zazwyczaj nie są, u nas na wymianie było kilku Turków i oni nic nie mieli do tego, by mieć zajęcia z kobietami, nawet nikt o tym nie pomyślał.

U nich to tak jak u nas, Polaków. Jeden będzie "tradycjonalistą" i będzie uważał, że miejsce w kobiety jest w
@fiziaa: > @FotoDieta: : > to akurat dziwne bo Turcy nie wydawaki mi sie tak radykalni
@salvador_w_dali:
To na pewno byli Turcy? U nich szkolnictwo jest świeckie i na uniwersytetach jest mniej więcej podobny stosunek ilości kobiet i mężczyzn jak u nas. Również w szkołach kobiety nie mogą chodzić w chustach (niektóre radykalne podludki ubierają wtedy peruki i wyglądają komicznie). (inb4 byłem pół roku na Erasmusie w Ankarze).