Wpis z mikrobloga

Szef MSZ Witold Waszczykowski: "Wrak nie służy już rosyjskiemu śledztwu, a jest "elementem pewnego oddziaływania politycznego na naszą sytuację wewnętrzną".


No proszę, jak to rozum wraca jak się wygrało wybory i już nie szczuje i nie dzieli Polaków dla korzyści politycznych, tylko mówi oczywistą oczywistość? Warto też nadmienić, że bardzo podatnym elementem tego oddziaływania był obóz polityczny Pana ministra i nic sobie z tego nie robił, a wręcz grał w tę grę z upodobaniem. Ale bądźmy wyrozumiali i pomińmy to... #smolensk #4konserwy #neuropa #polityka
l.....e - > Szef MSZ Witold Waszczykowski: "Wrak nie służy już rosyjskiemu śledztwu, ...

źródło: comment_YcWJVcsWrtcnmsNSUqRyf0icKXyvbJtE.jpg

Pobierz
  • 32
@lochfyne: O #!$%@?. Proszę Cię w jaki sposób gwałcę rozumu? To, że poprzednia władza nie uczyniła żadnych KROKÓW (nawet symbolicznych w celu odzyskania wraku!) nazywasz gwałceniem rozumu? Oczywistym jest, że pozostawienie tak sprawy było obu obozom politycznym na rękę, bo dzięki temu scena polityczna spolaryzowała się wokół tych dwóch partii.
Przecież skoro to wszystko rozgrywało się wokół wraku to sam fakt podjęcia próby odzyskania wraku ze wszystkich sił depolaryzował by scenę
@Primusek: Sam napisałeś jedno zdanie, a potem mi zarzucasz że ci nie odpisałem elaboratu na ironiczne pytanie? Meritum sprawy jest takie, że nie możesz obejść systemu prawnego Rosji, który zakłada że gdy śledztwo się toczy, to dowód musi pozostać w Rosji do dyspozycji rosyjskich śledczych. O czym doskonale wiesz ty i doskonale wiedzą ci co krzyczeli żeby ten wrak odzyskać. A ponieważ Rosja jest pewnego rodzaju dyktaturą, może politycznie przeciągać śledztwo
@lochfyne: Przecież nie twierdzę, że obejście tego systemu było obowiązkowe czy nawet możliwe. I nawet to zaakcentowałem w poprzednim poście. Twierdzę, że "zaangażowanie" poprzedniej władzy w odzyskanie wraku jak sam zauważyłeś wywołało zdenerwowanie tej części społeczeństwa.
No i moja teza jest generalnie taka, że te "zaangażowanie" wynikało z potrzeby politycznej. No i dodatkowo to co mówi Pan Minister nie jest dla mnie Nową Ameryką, bo już wcześniej chyba można było dojrzeć,
@lochfyne: Inteligentnie się zgadzasz że wszystko jest załatwione zgodnie z prawem Rosyjskim i poddajesz w wątpliwość słuszne zabieganie o niezależne śledztwo w sprawie katastrofy tłumacząc to bezcelowością?
@Primusek: Zarówno poprzednia władza jak i obecna zdawała sobie sprawę że odzyskanie wraku nie jest możliwe jeśli Rosja po prostu tego zrobić nie zechce, a wszyscy wiedzieli że ma interes żeby nie zechcieć. Jedni powiedzieli o tym otwarcie, powiedzieli że takie jest prawo, że ktoś tam tym zapewne nam na złość manipuluje. Że musimy skończyć śledztwo bez wraku bo oznaczało by to paraliż działania prokuratury itp. itd. Druga strona podburzała społeczeństwo
@lochfyne: Rosjanie potrafią wstrzymać oficjalnie zaproponowaną pomoc uśmiercając ocalałych marynarzy we własnej katastrofie by sprawy kierować zgodnie z polityką kremla a wierzysz że postąpią wyjątkowo w sprawie naszego kraju tym bardziej jak słusznie wspomniałeś zauważyłeś że mogą zagrać całą sytuacją? Nie wiem czemu tonujesz wypowiedź wcześniejszą skupiając się na udowodnieniu bezcelowości przeprowadzania śledztwa w kraju ponadto wspierając to tezą że ważniejsza była rozgrywka partii.Nie wiem tego czy to wynika u ciebie
@lochfyne: luzik ziom. Parafrazowałem prawicową debilną retoryką, którą cyniczni manipulanci z PiSu karmili lemingi. Ileż to jadu PiSowe trole powylewali na Tuska i PO, bo nie było wraku. Ileż to manipulacji pseudo-specjaliści od Macierewicza wymyślili w oparciu o brak wraku. Ileż to kłamstw, pomówień i oszczerstw pojawiało się w finansowanej przez PiS prasie propagandowej, żeby wmówić ciemnemu ludowi, że brak wraku to "celowe działanie zdrajców Polski z PO".

I teraz wychodzi,
@syzyfnarodu: Kompletnie nie wiem o czym piszesz, a nie chce mi się rozbierać tego na czynniki pierwsze. Czy ty w ogóle rozumiesz, że są 2 śledztwa... jedno w rosyjskie w Rosji i drugie polskie w Polsce? Bo bez tego to ja sobie mogę mówić, a ty nic z tego nie rozumiesz. Napisałem że rosyjskie się toczy i celowo jest politycznie przedłużane, bo toczące się śledztwo sprawia że według rosyjskiego prawa nie
usunąłem komentarz o treswci "Gdzie jest wrak?" bo nie pojawiła się treść pełna:

Kompletnie nie wiem o czym piszesz, a nie chce mi się rozbierać tego na czynniki pierwsze. Czy ty w ogóle rozumiesz, że są 2 śledztwa... jedno w rosyjskie w Rosji i drugie polskie w Polsce?


@lochfyne: Gdzie jest wrak? Odpowiedź niech bedzie ocena tego o jakich sledztwach piszesz zrównując ich znaczenie w zdaniu.Temat jest o Waszczykowskim ale ja