Wpis z mikrobloga

@bezoka:
Moim zdaniem to jest sztuka. Wiadomo, doszukiwanie się we wszystkim głębszego sensu jest śmieszne i głupie, bo w sztuce często chodzi o wyrażanie siebie, a bezoce nie można tego odmówić.
Picasso potrafił rysować, malować nawet i fotorealistycznie, ale z jakiegoś powodu pociągnął go kubizm. Bezokizm wcale nie jest czymś gorszym i tu nie chodzi o to, że ktoś nie rozumie sztuki. Sztuki czasem nie można rozumieć, bo jest bez sensu
  • Odpowiedz
@barani_leb: dobra to jak juz podrzuciłes link z wiki to szkoda, ze nie przeczytałeś co tam jest napisane. Sama uważam, ze wydawanie ogromnych pieniędzy na gowno z puszki i nazywanie tego sztuką to żenada, ale akurat ten nieszczęsny kwadrat przytaczany przy prawie każdej dyskusji o sztuce nowoczesnej to jest, jak zresztą masz napisane w wiki, jeden z pierwszych obrazów, które nie przedstawiały ludzi, natury, architektury, swiata. To było przełamanie pewnych zasad.
  • Odpowiedz
To było przełamanie pewnych zasad. Od niego i jemu podobnych zaczęło sie w sztuce prezentowanie w piewien sposob wnętrza, stąd te ceny i stąd ta popularność, stąd ten cały szum wokół czarnej plamy, poczytaj sobie i tym, bo w kontekście historii sztuki, nie jest to wcale tak głupie jak sie wydaje.


@spiritoo: No superfajnie, ale masz swiadomosc, ze to do mnie nie trafia i nie jestem wrazliwy na takie wytlumaczenia? Ja
  • Odpowiedz
@barani_leb: a wiesz, że nie pisałam o tym czym jest to dla Ciebie, tylko czym był ten obraz dla sztuki tamtych czasów? Też nie trafia do mnie wiele pseudoartystycznych tworów i też nie dałabym takich pieniędzy za czarny kwadrat, który mógłby namalowac dzieciak, ale mam świadomość tego, że nie jest to zwykły obraz, tego, że był przełomowy i wstawianie go w kontekście takiej dyskusji jest ignorancją i niedouczeniem. Nie trzeba uznawać
  • Odpowiedz
a wiesz, że nie pisałam o tym czym jest to dla Ciebie, tylko czym był ten obraz dla sztuki tamtych czasów?


@spiritoo: to tym bardziej mnie nie interesuje wiec tym bardziej tez szkoda Twojego czasu i wysilku. ;)
  • Odpowiedz
@bezoka: nie lubię w #!$%@? "artystów" udających sztukę gówno formą, nad którą spuszczają się zjeby w szalikach chodzących po galeriach.
Ale w twoich obrazkach jest "to coś" :D
  • Odpowiedz
@barani_leb: czyli nie myliłam sie w mojej ocenie ;) to tylko mała prośba: skoro Cie jakis temat nie interesuje, a Twoja wiedza jest niewystarczająca, to nie wypowiadaj sie.
  • Odpowiedz
to tylko mała prośba: skoro Cie jakis temat nie interesuje, a Twoja wiedza jest niewystarczająca, to nie wypowiadaj sie.


@spiritoo: Nie bedziesz mi mowic co mam robic. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zawsze mozesz mnie na czarna wrzucic, jak Cie moja ignorancja boli. Zreszta... gdzie w pierwszym wpisie sie wypowiedzialem, ja tylko link wkleilem?
  • Odpowiedz
@barani_leb: spoko, juz jestes na czarnej, jakos nie mam potrzeby katowania sie czytaniem wpisów ludzi, którzy mają tak ogromny problem zeby przyznać sie do swojego braku wiedzy i cieszą sie swoją ignorancją. I powtórzę raz jeszcze: jak sie nie znasz, to sie nie wypowiadaj, to moze nie dasz po sobie poznać głupoty.
  • Odpowiedz