Wpis z mikrobloga

Po wywiadzie z rzecznikiem Policji i Rutkowskim na WTK chyba czas ograniczyć spekulacje. Obydwaj przyznali, że kluczem zagadki jest "niebieski" - kolega zaginionej. Za tym przejawiają zasadniczo wszystkie fakty. Był prawdopodobnie ostatnią osobą, która widziała żywą Panią Ewę. Na spotkania ze śledczymi od razu przychodzi z adwokatem. Niekoniecznie był mocno pijany, a traci pamięć. Zagadkowe jest około 10 minut - luką pomiędzy dwoma nagraniami. Na jednym idzie z zaginioną, a drugim już sam. Dowód zabrany ofierze w celu utrudnienia identyfikacji. Niestety policja nie może go zatrzymać (takie prawo), bo tak naprawdę nie ma dowodów. Nie ma ciała, nie ma zbrodni. Jeżeli kobieta odnalazłaby się martwa (oby nie), to "niebieski" w tej samej chwili jest osobą zatrzymaną + dojeżdżany jest adresat rozmowy telefonicznej kiedy szedł już sam.
Uwaga: nie przesądzam ani osoby winnej, ani przyczyn. Ale przeprowadzony wywiad potwierdza, że "niebieski"jest kluczem zagadki.
#ewatylman
  • 36
@kosmek: swoja droga, z tego ze policja i rutek dzialaja osobna wynika masa nieporozumien, bo policja w zasadzie nie udziela informacji poza tym, ze przesluchala tego i tamtego, natomiast rutek wychodzi i mowi "x rozmawia tylko w obecnosci adwokata", sek w tym ze to twierdzenie dotyczy zwykle kontaktow x - rutek a nie x - policja a my interpretujemy to jak x - rutek/policja i zaraz wychodza mega teorie. Zreszta sam
@DawajMario: @FLOLPROBA: uważam, że gdybym był niewinny to gadałbym z Rutkowskim bez adwokatów. Po co mi adwokat w takiej sytuacji skoro nie mam nic na sumieniu? prawda sama się obroni. @mrbungle: chyba tylko ten kolega 'niebieskiego", do którego dzwonił gadał bez adwokata o ile dobrze pamiętam. A sam niebieski z adwokatem (mogę być w błędzie)
@kosmek: poczytaj sobie o tym co #!$%@?ł Rutek w sprawie Wieczorek w zespół z oszołomem Jackowskim.

A gdybyś na prawdę nie pamiętał co się działo nie bał byś się w ktoś dla poklasku będzie próbował Ci wmówić co robiłeś?
@rainkiller: Dokładnie. Według mnie są na etapie poszukiwań ciała. Jak znajdą od razu zatrzymują niebieskiego (mają podstawy). A póki brak ciała - brak morderstwa. To jest najważniejszy sens mojej wypowiedzi.
@FLOLPROBA:
@kosmek: ej, ale ziomek przecież nic nie pamięta, wiec jak może mówić że jest niewinny. Wziął adwokata, bo oficjalnie nie wie co się działo. Jak może mówić jednocześnie ze nie wie co się działo i ze on nic nie zrobił?
@mrbungle: ale to nie była pretensja do ciebie - tylko generalnie jest taki trend, że się najeżdża na policje, a Rutkowski niby taki wspaniały bo robi codziennie konferencje na których przedstawia "szokujące fakty", które są tak szokujące jak samochód w centrum miasta i wiele nie wnoszą do sprawy, bo policja już dawno była w posiadaniu tych dowodów, tylko oni zamiast siedzieć w telewizji, pewnie przeglądają terabajty danych. Nie chcę też cisnąć
@rainkiller: ale mówię ogólnie tez jako luźne spostrzeżenie. Śmiesznie tez wygląda ze nagle jest gejem żeby od razu gwałt czy inne niecne plany wobec różowego wykluczyć.