Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! Poznajcie pana Jana! :)

Jan Stachow. Rocznik 1929. Pierwszy maraton przebiegł w 2000 roku. Jego rekord życiowy na tym dystansie, to 4:11, uzyskany w 2007 roku. Pan Jan ciągle biega. W listopadzie tego roku w Krakowie przebiegł 5 kilometrów w 37 minut., półmaraton w październiku w 2:57, a Bieg Trzech Kopców poniżej 1:50.

Pan Jan ma 86 lat. Niesamowite.

#bieganie #biegajzwykopem #sport #motywacja #niemaniemoge

- - -

Chcesz być na bieżąco z ciekawostkami biegowymi? Chcesz wiedzieć, gdzie szykują się najfajniejsze zawody w najbliższy weekend? Chcesz trzymać rękę na pulsie, jak idzie o tematy związane z bieganiem? Dodaj do obserwowanych tag #polskabiega i biegaj razem z nami :)

Nasz fanpage na Facebooku również jest do Waszej dyspozycji.
Czekamy na Was!
http://bit.ly/FB_PB
PolskaBiega - Dzień dobry! Poznajcie pana Jana! :)

Jan Stachow. Rocznik 1929. Pier...

źródło: comment_viWzUtbcUMMlkS7MNmP2h1EMqXEpozQt.jpg

Pobierz
  • 35
@PolskaBiega: Śmieszne, że maraton sponsoruje Flora, która jest produktem niby "dobrym dla serca", a maratony tak naprawdę są złe dla serca, jak każde długotrwałe cardio, nastawione na "wytrzymałość". No, ale w końcu marketing, a na dodatek w zbiorowej świadomości bieganie == dobre dla zdrowia i serca. Nie ważne, czy krótkie, czy maraton. Pewnie te ich margaryny tak samo dobre dla serca, jak maratony. ;)
@Artyom: Podobno najlepszy jest wysiłek na krótkie/średnie dystanse, potem przerwa i odpoczynek i znowu, i tak dalej.

O ile dobrze rozumiem np. z tego artykułu: http://www.muscleandfitness.com/workouts/workout-tips/cardio-training-and-your-heart

długotrwały wysiłek to zmniejszanie wydajności serca, bo nastawia się ono na wytrzymanie jak najdłuższego wysiłku. Jeśli komuś zależy na wzmocnieniu serca, większej wydajności, zapobieganiu zawałom itp. to podobno lepiej stosować "interval training", czyli 4-5 bardzo mocnego obciążenia, potem przerwa i spacer kilka minut, potem znów
to jakie cardio jest dobre dla serca? bo az sie boje wsiasc na rower


@Artyom: każde, pod warunkiem, że serce mamy przebadane i zdrowe i dajemy sobie czas na regenerację (obserwacja HRV gdy ćwiczysz dużo i ciężko lub po prostu zdrowy rozsądek gdy jesteś normalny ;))
@grecki: Co? Nie rozumiem o co Ci chodzi, piszesz coś o informatykach, mojej kondycji itp. Co to ma do tematu? To Ty powinieneś poćwiczyć logikę, bo rzucasz jakimiś ad personam, bo chyba nie spodobało Ci się co napisałem. Gdybyś był takim panem "logicznym", to byś wiedział, że nie ma znaczenia czy przebiegłem maraton czy nie, czy jestem kardiologiem czy internetowym kucem, mogę mieć rację w każdym wypadku. Poćwicz sztukę dyskusji i
@JakisTakiNick: ale nie masz, mój kochany teoretyku, ani racji, ani pojęcia. Chciałeś zabłysnąć, ale Ci nie wyszło. Zrób sobie i innym przysługę i nie dawaj rad w kwestiach zdrowotnych, szczególnie gdy swoją wiedzę czerpiesz ze stron fitness.

@polskabiega usuńcie proszę całą dyskusję bo nic nie wnosi.
@grecki:

ale nie masz, mój kochany teoretyku, ani racji, ani pojęcia. Chciałeś zabłysnąć, ale Ci nie wyszło. Zrób sobie i innym przysługę i nie dawaj rad w kwestiach zdrowotnych, szczególnie gdy swoją wiedzę czerpiesz ze stron fitness.


Mówię to co wiem - bieganie maratonów na pewno dla serca nie jest "dobre". Może negatywne, jak się odpowiednio przygotujesz, dbasz o zdrowie itp. tak jak mówisz. Proszę, tutaj jakieś źródła. Jak chcesz, możesz
@grecki: Czyli nie potrafisz się odnieść do argumentów w tych artykułach, plus popełniasz typowy błąd logiczny "nie podoba mi się twoje źródło, bo to portal fitness" zamiast się odnosić do treści w tym źródle. Śmieszne, bo chciałeś bym to ja ćwiczył logikę. Tam masz m.in. nazwiska badaczy, pośród tych "portali fitness" i odniesienia do opublikowanych badań. Do tego zarzucasz mi pisanie "na pewno", w zdaniu gdzie napisałem - "to jest to
@JakisTakiNick: oczywiście, Ty wiesz czy się potrafię odnieść do argumentów czy nie.
Przede wszystkim pod wpisem o osobie, której pod względem sportu mógłbyś ewentualnie czyścić sznurówki, nawet nie buty, wyjechałeś z tekstem o tym, ze bieganie wytrzymałościowe "na pewno" (cytuję) nie jest zdrowe. Innymi słowy - jesteś pewien tego co wiesz i chciałeś sobie potrolowac.

Chcesz konkretnych informacji, zapraszam na swój kanał na YT, tak, jestem fanatykiem sportów wytrzymałościowych (dokładnie ironman
oczywiście, Ty wiesz czy się potrafię odnieść do argumentów czy nie.


@grecki: No przykro mi, ale jesteś oceniany po tym jak się zachowujesz. Jak każdy z nas. Nie odpisałeś na argumenty, więc uznałem że ich nie masz. Tak samo Ty uznałeś, że jestem przekonany o swojej racji, no bo tak się zachowywałem na początku.

Przede wszystkim pod wpisem o osobie, której pod względem sportu mógłbyś ewentualnie czyścić sznurówki, nawet nie buty,