Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! Poznajcie pana Jana! :)

Jan Stachow. Rocznik 1929. Pierwszy maraton przebiegł w 2000 roku. Jego rekord życiowy na tym dystansie, to 4:11, uzyskany w 2007 roku. Pan Jan ciągle biega. W listopadzie tego roku w Krakowie przebiegł 5 kilometrów w 37 minut., półmaraton w październiku w 2:57, a Bieg Trzech Kopców poniżej 1:50.

Pan Jan ma 86 lat. Niesamowite.

#bieganie #biegajzwykopem #sport #motywacja #niemaniemoge

- - -

Chcesz być na bieżąco z ciekawostkami biegowymi? Chcesz wiedzieć, gdzie szykują się najfajniejsze zawody w najbliższy weekend? Chcesz trzymać rękę na pulsie, jak idzie o tematy związane z bieganiem? Dodaj do obserwowanych tag #polskabiega i biegaj razem z nami :)

Nasz fanpage na Facebooku również jest do Waszej dyspozycji.
Czekamy na Was!
http://bit.ly/FB_PB
PolskaBiega - Dzień dobry! Poznajcie pana Jana! :)

Jan Stachow. Rocznik 1929. Pier...

źródło: comment_viWzUtbcUMMlkS7MNmP2h1EMqXEpozQt.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
Tętno spoczynkowe potrafi zejść do wartości ponizej 30 BPM (bije 2 - 3 razy rzadziej niż u przeciętnego Kowalskiego). Serce się powiększa. I tutaj większość się gubi, bo w wynikach badań wychodzi kardiomiopatia, czyli patologiczny przerost serca, gdzie tak naprawdę jest to niegroźna, a korzystna adaptacja.


@grecki: O to to to. Ja mam tętno spoczynkowe 40-45 i to od lat bo jako dzieciak od lat 7~ do 16 trenowałem ostro pływanie.
  • Odpowiedz
@hewbintotkon: to jest zdjęcie w stylu 1/1000000. Niedawno widziałem tego pana na zawodach. Z twarzy super przyjazny i spokojny, zupełne przeciwieństwo tego co na tym zdjęciu. Dopiero przy sprawdzaniu wyników i zobaczeniu jego nazwiska skojarzyłem ze to ten pan.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tryl: Jednak poświęcając się sportu i mając już powiekszone serce, nie mozna ot tak przestać trenować. To będzie dla serca niekorzystne.
Wysiłek typu maraton zdrowiu nie służy, czym innym jest racjonalne uprawianie sportu.
  • Odpowiedz
  • 0
@JakisTakiNick: Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o fizjologii wysiłku to byś nie pisał takich bzdur. Polecam sprawdzić co to jest bradykardia sportowa. Polecam także nauczyć się na blachę wysiłków tlenowych i beztlenowych. Spójrz także co to jest wydolność fizyczna i z jakim HR należy trenować żeby tą wydolność kształtować.

Potem próbuj podejmować dyskusję w tej kwestii
  • Odpowiedz
@Remios:

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o fizjologii wysiłku to byś nie pisał takich bzdur.

Polecam poczytać to co podlinkowałem. ;) Powiedziałem gdzieś tam wyżej, że ekspertem nie jestem i za takiego się nie podaję, mówię tylko to co wiem, na podstawie badań kardiologów i tym podobnych informacji. I jeśli ktoś mnie przekona że jest inaczej to przekonać się dam. Jak na razie nikt nie zdementował informacji do których zalinkowałem.
  • Odpowiedz
beret z orzelkiem bez korony..stary komuch


@Prokurator1990: jesteś #!$%@? idiotą.
to że ktoś służył w wojsku w PRL to nie znaczy że jest lub był komuchem, tym bardziej że to 1929 rocznik więc przeżył wojnę i widział co ruskie na #!$%@? więc #!$%@? zachowaj odrobinę szacunku #!$%@?

dziękuje za uwagę
  • Odpowiedz