Wpis z mikrobloga

@Andrzejsynbogdana: tzn. jak przekroczy to nie MUSISZ zakładać działalności, ale mogą być jakieś kary z tego względu, że się przekroczyło.. To jest po prostu limit.. Jak planujesz biznes ciągły, nastawiony na zarobek, który wiesz, że tę kwotę przekroczy i nie są to rzeczy, które miałeś przez pół roku to warto założyć działalność, bo prędzej czy później skarbówka się odezwie
Bzdury. Jeżeli działalność jest prowadzona w sposób CIĄGŁY I ZORGANIZOWANY bez względu na to czy jest to działalność zarejestrowana, czy nie, taką osobę można uznać za przedsiębiorce, na którym spoczywa OBOWIĄZEK wpisu do odpowiedniego rejestru. Nie ma tu żadnych ograniczeń w wysokości obrotu/dochodu. Liczy się ciągłu i zorganizowany charakter prowadzenia działalności. Tak więc jeżeli facet nie figuruje w KRS/CEIDG to robi to nielegalnie i podlega pewnym sankcjom.
@michal939: podatek można powiedzieć, że odprowadza płacąc prowizję. Musiałby tego sprzedawać w tysiącach, by osiągać korzyści materialne. Pamiętaj, że osoba musi zapłacić za wystawienie przedmiotu i prowizję za jego sprzedaż, więc jak coś sprzeda za 20 zł to tak naprawdę sprzedał to za 18 zł po odliczeniu wystawienia i prowizji. To nie jest tak jak większość ludzi myśli, że sprzeda za 20 zł to zarabia 20 zł, bo tak naprawdę zarabia
@Neaopoliti: Mirki, co wy za głupoty wymyślacie? Koleś może nawet ponosić straty, nie ma znaczenia czy czerpie zyski. Liczy się ciągłość i zorganizowanie, tak jak napisałem wyżej. Odsyłam do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
@Aranos: spoko, ale tego raczej nie udowodnisz. A jak już to jest masa wykrętów od tego i tyle. W ostateczności nikt nie podejmie się prowadzenia sprawy z kodeksu karnego, no chyba, że masz jakieś zapiski z cywilnego - bo koszt będzie większy niżeli cała się sprawa rozchodzi, czyli o osiągnięcie korzyści majątkowej większej niż 3k zł. Wiem co piszę, bo sam miałem jako osoba prywatna wezwanie z US w sprawie sprzedaży