Wpis z mikrobloga

Miraski prośba o poradę.
Kupuje prezent rodzicom w postaci laptopa, który ma służyć im do przegladania neta i pracy biurowej. Nic ponadto. Mam skromny budżet. Wybieram właściwie pomiędzy dwoma modelami hp, które różnią sie miedzy sobą tylko procesorem i ramem. Potrzebuje porady i odpowiedzi czy różnica sprzętowa warta jest w tym przypadku dopłacania do lepszego. Prosze o was o odpowiedz czy różnica miedzy tymi kompami jest znaczna i dostrzegalna dla użytkownika.

Komp nr 1 Procesor Intel Celeron N2840 (2 rdzenie, od 2.16 GHz do 2.58 GHz, 1 MB cache)
Pamięć RAM 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1333 MHz)

Komp nr 2
Intel® Core™ i3 4gen 4005U 1,7 GHz
4 GB, DDR3L, 1600 MHz

Pozdro

#laptopy #komputery #prezentnaswieta #syntakidobry
  • 7
Wszystko się rozbija o to ile musisz dopłacić i jak bardzo Cię to zrujnuje. Jeśli rzeczywiście nie ma nic innego i możesz sobie na to pozwolić nie ryzykując spania pod mostem to weź ten drugi. Bo po szybkiej analizie to tego 1 mój około ośmioletni Thinkpad bez wysiłku przegoni. A mój Thinkpad potrafi dostać zadyszki przy większej ilości otwartych kart w przeglądarce...
+ zależy to też upodobań twoich rodziców... Bo np mojej mamie to zwisa, że nie ma topowego pceta, że coś jej się tam dłużej ładuje i nie otwiera 5 filmów na YT... Ważne, że film leci, że gra muzyka i działają jakieś proste gierki typu szachy windowsowe i pasjanse, skype też działa...