Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie do Was - 31.12 mam być o 12 nad morzem, w Łebie. Zamierzam jechać samochodem z Wrocławia.

I tu pojawia się pytanie - którędy najlepiej jechać?

Google z jakiegoś powodu sugeruje mi trasę S8 i potem przeskok na A1. Czyli trasę o 100 km dłuższą i wcale nie jakoś wybitnie szybką (sic! za dzieciaka to się jeździło Wro-> Międzywodzie w 5 godzin).

Czy ktoś jechał lub nawet dobrze zna którąś z tych tras i powie którędy jest sensowniej jechać?
I czy faktycznie tyle czasu się jedzie? :P


Poradźcie :)

#motoryzacja #drogi #podroze #polska #wroclaw #leba #morze #polskiemorze
nodikv - Mireczki, pytanie do Was - 31.12 mam być o 12 nad morzem, w Łebie. Zamierzam...

źródło: comment_LLt1k5NuVmkKm69jpeIYISurMQ3cv4Qh.jpg

Pobierz
  • 26
@nodikv: jechałem w ub. roku do Darłówka z Wrocławia z kumplem, żałowaliśmy że pchaliśmy się przez Poznań i Piłę. O ile do Poznania jeszcze jakoś jedziesz, to dalej na północ do samego morza jest już jakaś katasmerfa. Na Twoim miejscu bym się nie #!$%@?ł, tylko jechał jak najwięcej autostradami/ekspresówkami.
@nodikv: piątkę znam na odcinku Wro - Poz i nic szczególnego, raczej średnia, dalej nią nie jechałem.

Ta druga trasa jest dłuższa, ale jedziesz cały czas S i A (w tym płatną), potem obwodnicą Trójmiasta, więc jest szybko. Tu podejrzewam, że będziesz w stanie zejść z czasem dość mocno poniżej tego z googla - takie są moje doświadczenia.

Sylwestra w Łebie zazdroszczę:) Możesz zdradzić gdzie? Ciekaw jestem co tam wtedy jest
@Dare: No właśnie nie koniecznie bez opłat = lepsza. Mogę zapłacić te kilka złotych więcej a mieć komfort i wygodę i w sumie skłaniam się właśnie ku temu.
@Crecha: Czyli S8 i A1?
@aikonek: No właśnie też tak kojarzę, że od Poznania w górę to jest dramat.
@szaremyszki: Napisałem - Łeba :)
@nodikv: znam te po prawo gdzieś od początku drogi A1, polecam omijać Gdańsk, chyba że udałoby się przejechać w godzinach 5-6 rano lub wcześniej. A1 cudna, leci się bardzo przyjemnie, szczególnie że w godzinach których będziesz jechał prawdopodobnie będzie pustawo. Chociaż jeśli chodzi o ruch to się nie sugeruj.
Drugiej nie znam, ale chyba wolałbym jechać mimo wszystko autostrada. Jednak jeśli nie planujesz jechać po nich w granicach 150-180 lub wyżej,
magiczny_orangutan - @nodikv: znam te po prawo gdzieś od początku drogi A1, polecam o...

źródło: comment_sdR706fwjS5Xybo1YvxxhzP6iGHMSaJ4.jpg

Pobierz
@nodikv: z obu stron masz do dupy, albo na starcie do wloclawka wiejskie drogi albo potem miedzy pila a slupskiem. Ja bym jechal S3 -A2 - A1 ale ja wole nadlozyc 100-200km ale wrzucic na tempomat przelotową i samo sie jedzie niz bujac sie przez wioski wypatrujac kur, krow i fotoradarow.
@nodikv: ja znam przez a1, ogólnie jeśli zależy Ci na braku zmęczenia i czasie to lepiej jechać dłuższą drogą, S8 ciągnie sie do samej Łódzi, jedziesz szybko i bezpiecznie, godzine stracisz na dostaniu się do A1 i tam już spokojnie do trójmiasta jedziesz autostradą, przyjemność kosztuje 30 zł. Powiedziałbym że wybór tej trasy zajmuje nie 6 a 5 godzin oraz to że po wyjściu z auta jesteś dużo mniej zmęczony.
Osobiście
@nodikv: Faktycznie, myślałem, że Cię na jedynkę tam już googiel wrzucił. To nie wiem, czy w Sieradzu ewentualnie nie lepiej byłoby odbić na 91, żeby szybciej wpaść na A1 - przy założeniu wariantu jazdy tamtędy. Albo pociągnąć od razu do Łodzi i na A1.

Łeba Spa też działa zimą, dobrze wiedzieć. Ja z reguły po przeciwnej stronie Łeby :)
@focer: Nie no, czemu mam jechać 100km/h? :P
@wonsz_smieszek: Tak teraz patrzę i szkoda, że nie da się zrobić jakoś tak żeby z S8 wpaśc na A1. Byłoby idealnie.
@lukaschels: W teorii chyba na Skach i Autostradzie powinienem spalić mniej paliwa, bo ustawie tempomat i jadę. A przez wiochy to gaz, hamulec, gaz, hamulec... Mylę się?
@focer: Nie no, czemu mam jechać 100km/h? :P


@nodikv: nie wiem z kim jedziesz ( ͡º ͜ʖ͡º) np jak moja żona nie lubiłaby szybkiej, dynamicznej jazdy, to pewnie autem nigdy bym na wczasy nie chciał jechać

co do spalania - powyżej 150 wiele aut spali więcej. Szczególnie w zwykły dzień, a nie w nocy.
@nodikv: myslisz sie. S i A to szybkosc czas kosztem paliwa w zamian za brak koncentracj i tempomat.

Jak chcesz paliwo zydzic to jedz wioskami. Ale sie umeczysz jak swinia i bedziesz jechal 10 godzin. Za .... 30 zl cebuli ? Teraz chyba nawet mniej bo paliwo stanialo.

Od bramek w lodzi do trojmiasta bez napinki schodzisz ponizej 2 godzin.
@szaremyszki: Paliwo to mi akurat rybka, nie jadę do Hiszpani z silnikiem 5,7 Hemi :D Także chyba skłonię się ku opcji A8 i A1.

@focer: Nie ma problemu z prędkością, nie będe leciał 200 ale 140 też nie zamierzam ;)