Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. W jakim banku założyć konto główne, na które przelewał będę swoje wynagrodzenie? Jaki bank jest na tą chwilę najbardziej godny polecenia?
Głównie chodzi mi o przejrzysty interfejs, dobrą aplikacje mobilną. Dobrze byłoby gdyby wypłaty z bankomatów były za darmo, ale nie mam parcia, aby konto było darmowe..
Migruje z #mbank . Generalnie byłem zadowolony z usług, jednak stale jestem utwierdzany w przekonaniu, że mają mnie w poważaniu. Od 18 grudnia czekam na rozpatrzenie reklamacji w sprawie połknięcia przez wpłatomat mBanku moich pieniędzy. Środki nie zostały zaksięgowane do dziś, mimo że dostałem potwierdzenie wpłaty. Uważam, że skoro wpłatomat należy do mbanku, jest umieszczony w ich placówce i mam potwierdzenie wpłaty, to takie sprawy powinny być rozpatrywane szybciej, a na razie jestem zwodzony i ignorowany. Najpierw była mowa ze całość zamknie się w trzech dniach, potem że w siedmiu, teraz słyszę o trzydziestu. Nawiasem - dzięki @ZespolmBanku za skomplikowanie zakupów przedświątecznych.
Podsumowując - jaki bank wybrać? Myślałem o ING, warto? Może jakiś inny? Z góry dzięki za rady :)
#banki #bankowosc #ing #mbank #bank #kontobankowe
  • 24
@pyskaty92: w ING miałem dwa konta przez ponad 12 lat, złego słowa nie mogę powiedzieć
mBank z kolei mam 4 lata i trzymało mnie tam jedynie OC z auta; auto sprzedane, więc czym prędzej zamykam konto w tym parabanku.
@pyskaty92: ing od przyszłego roku już nie będzie miało darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów, jeśli chcesz założyć konto z profitem i dostawać co miecha 25 zł za darmo napisz do mnie na pw, a powiem Ci jak to uczynić ;)
@pyskaty92: Bank Millennium przy przelewach np. wynagrodzenia min. 1000zł i JEDNEJ płatności kartą daje darmowe konto i kartę i wypłaty z bankomatów. Przejrzysta aplikacja mobilna, a także przejrzysty interfejs na stronie.

@IcyHot: Bank Smart jest bankiem rozwijającym się, który nie ma wielu placówek, więc jako konto główne bym nie polecał
@pyskaty92, prosimy o wiadomość na adres: pomoc@mbank.pl, a wyjaśnimy Twoją sprawę.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

Zespół mBanku, zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
@ZespolmBanku: z całym szacunkiem, wiem że PR ważna sprawa- ale jeśli konsultant mLinii mnie zbywa, twierdząc że nic nie może zrobić poza dodaniem adnotacji do reklamacji że zależy mi na szybkim rozwiązaniu reklamacji, ekspert online to samo, nawet wicedyrektor oddziału mBank mnie zbyła twierdząc że macie 30 dni na rozpatrzenie reklamacji, dając mi do zrozumienia że mogę sobie jeszcze trochę poczekać, to ciężko mi uwierzyć że wysłanie emaila coś mi pomoże.
@pyskaty92: to po prostu automat mBanku Ci odpisał tak jak odpisuje na każdą wiadomość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do ING to przez kilkanaście lat nie miałem takiej sytuacji, a gdy raz bankomat nie wydał mi pieniędzy (choć zostały zaksięgowane) to miałem je z powrotem na koncie w jakieś 30h. Podobnie z samym dostępem do konta, smsami potwierdzającymi transakcje, itp., tu nie mam do czego się przyczepić,
@xetrov: a korzystasz z aplikacji mobilnej ING? jak wrażenia? Nie orientujesz się czy od przyszłego roku będzie możliwość wykupienia pakietu wypłat ze wszystkich bankomatów? Bo widziałem że darmowe będą tylko z PlanetCash i ING, a w koło mam mnóstwo Euronetu i WBK. Dzięki za odpowiedź
@pyskaty92: w Millennium są wszystkie darmowe bankomaty, więc po co wykupić z ING, skoro można mieć za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

osobiście korzystam z usług obu banków i ING i Millennium i jeśli masz jakieś pytania porównujące banki, to zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pyskaty92: nie korzystam więc tu nie pomogę, wiem jak jest (a raczej była kilka lat temu) napisana apka innego banku i od wtedy mam uraz do takich rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z tego co kojarzę to konto za 9 pln miesięcznie ma mieć darmowe wszystkie bankomaty.

@Reggy: teraz ma - a co od stycznia/lutego?
@Reggy: Oferta Millennium rzeczywiście bardziej atrakcyjna, wcześniej w sumie nie brałem tej opcji pod uwagę, dzięki że mnie nią zainteresowałeś, ale w sumie @xetrov ma racje, może jednak wstrzymam się jeszcze te ~2 miesiące z wyborem nowego banku, żebym mógł najpierw sprawdzić które banki i jak bardzo podniosą ceny..
@xetrov: nikt nie zapowiadał zmiany TOiP, a nawet jeśli się zmieni na gorszą propozycję niż np. ING to zawsze można się przenieść, w dodatku 9zł/mies to jest trochę dużo jak za możliwość wypłaty we wszystkich bankomatach bez dodatkowych opłat

dodatkowo w ING trzeba wykonać bodajże 300zł transakcji kartą, ktoś powie, że to śmieszna kwota, ale z drugiej strony człowiek musi o tym pamiętać, żeby znowu nie wpaść w opłaty