Wpis z mikrobloga

Wszystkiego dobrego w nowym roku Mirasy:)

Jakby ktoś szukał jakiejś książki o springu, a konkretniej przewałkowaniu wszechobecnego Spring MVC to bardzo polecam:

Spring MVC. Przewodnik dla początkujących

Opinie są różne, ale właśnie jestem na świeżo po skończonej lekturze i nie widzę większych mankamentów.

Szczególnie dla ludzi nie mających styczności wcześniej ze springiem, bo naprawdę przejrzyście tłlumaczy wszystko na podstawie pisanego sklepu internetowego. Nie jest to kopalnia wiedzy jak spring in action czy jak dokumentacja, ale wiele rozjaśnia. Jest odpowiedzią na to jak zaprojektować prosty sklep od a do z, włącznie z architekturą i wyjaśnieniem modelu mvc. Różne opinie czytałem na jej temat i różne ksiażki już przerobiłem to ta trafiła do mnie najszybciej. /kuniec reklamy

#naukaprogramowania #java #spring
  • 14
@kaervek: Zgadzam się w 100%. Próbowałem oficjalnej dokumentacji, wielu tutoriali, "Spring in action", a dopiero z tą pozycją coś ruszyło do przodu. Jako wstęp do Springa jest idealna, bardzo polecam.
@kaervek: próbowałem się z tego uczyć, ale oi skonfigurowaniu środowiska i przypisaniu podstawowego skryptu nie chciało działać ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak będę miał czas to zrobię to jeszcze raz XD
@greebqmaster: poczytaj najpierw o samym spring core, jak działa dependency injection i czym jest application context i zaraz po tym wskakuj do mvc, dopiero później się łatwiej czyta całość springa w akcji:) zresztą albo ja jestem debilem albo po prostu ciężko łyknąć całość ze zrozumieniem za jednym razem, straszna kobyła z tego jest tak naprawdę, convention over configuration, ale żeby to zgłębić i zrobić pod siebie aplikację...nic dziwnego, że do pierwszej
@kaervek: Na jakiej wersji Springa przerabiałeś tę książkę? Ja jestem w trakcie i na wersji 4.X musiałem pominąć Spring Security, bo w nowej wersji działa inaczej i mechanizm logowania miał "drobne" problemy.

Ogólnie to Spring MVC wydaje się być łatwiejszy od Springa w Akcji. Może dlatego że w 'MVC' dobrze opisują każdą czynność. Np. gdy mamy napisać kawałek kodu w pliku który otwieramy po raz setny to (prawie) zawsze podają lokalizację
@Szczypioreg: na 4.2.3 - od takich rzeczy jest już dokumentacja a jak nie wystarcza to na pewno odpowiedź jest na stacku ;) Spring Security tam było napomknięte tylko w znacznikach z tego co pamiętam? nie pamiętam żebym miał większe problemy z nowszą wersją...zawsze wszystkie dependencies używam najnowsze, widzę co się przynajmniej zmieniło w stosunku do starszych, używanych w tutorialach czy innych źródłach i jak poprawię błąd, który prawie na pewno gdzieś
na 4.2.3 - od takich rzeczy jest już dokumentacja a jak nie wystarcza to na pewno odpowiedź jest na stacku ;) Spring Security tam było napomknięte tylko w znacznikach z tego co pamiętam? nie pamiętam żebym miał większe problemy z nowszą wersją...


@kaervek: Racja, ja źle podszedłem do problemu i myślałem że będę musiał przebudować pół projektu, a tu wystarczy kilka linijek pozamieniać :)
@anythin: jak rezygnujesz po dwóch godzinach, to może czas odstąpić od programowania?:) zresztą nie polecam ślepo przepisywania książki bez zrozumienia, bo zmienisz chociażby nie chcący jedną wersję i już coś może nie działać...i bez spojrzenia na pliki/foldery, bądź choćby błędu, który wyskakuje nie pomogę
@kaervek: to nie rezygnacja, na razie sobie znalazłam jakieś inne tutki z przykładowymi HelloWorld, które działają i sobie rozkminiam. jutro może wrócę do książki. :p