Wpis z mikrobloga

Chiny dalej lecą ostro w dół:
https://www.google.com/finance?q=SHA%3A000001&ei=1BePVrmBMc6eebDvvbgB
Jeśli bank centralny Chin zaprzestanie pompowania dodrukowanej waluty w giełdę, to wszystko się rozsypie jak domek z kart. Niezależnie od tego czy jest to dla kogoś powód do radości czy rozpaczy, niesamowicie mnie to zniechęca to sprzedaży moich BTC.

Pytanie do ludzi z #inwestycje, #inwestowanie i #ekonomia. Jeśli indeksy giełdowe na całym świecie lecą w dół, ceny większości surowców także, a wszystko (w skali światowej) może się pogrążyć jeszcze bardziej jeśli sytuacja na chińskiej giełdzie się nie poprawi, to czy wg ludzi nie popierających #bitcoin i #kryptowaluty na co dzień (aka przeciwników), dalej BTC jest bez sensu? Pytam ze szczerej ciekawości i chęci zdobywania wiedzy, bo na każdy spadek światowych indeksów (akcji/ETF'ów) BTC idzie w górę i nie potrafię znaleźć argumentu za sprzedażą tych bitcoinów, które już mam.
  • 167
  • Odpowiedz
@comrade: w ogóle nie wierzę w system, mam fiata tylko na rachunki, reszta w krypto, przygotowuję się mentalnie nie do wojny ale do sytuacji jak na Cyprze czy w Grecji a potem może nawet Danii, wycofanie gotówki z obiegu. Kompletnie nie rozumiesz jak działa bitcoin, jaki jest bezpieczny i daje niezależność od nikogo. Tak że rozumiem dlaczego tak piszesz. Dzięki krypto w ostatnich miesiącach podwoiłem swój majątek. Daj mi lepszą alternatywę
  • Odpowiedz
@pawlo74:

Jak twierdzisz że nie będzie wojny to o co się martwisz? Wycofanie gotówki to normalka, zrobią to prędzej czy później i #!$%@? z tym. Gotówka to bardzo niewielki procent podaży pieniądza fiducjarnego ja np. w ogóle gotówki nie używam już dzisiaj, płacę wszędzie kartą, nadwyżki finansowe inwestuję w zdywersyfikowany portfel aktywów i śmieję się z takich jak ty.

A jak działa bitcoin to ja doskonale rozumiem. To ty nie rozumiesz
  • Odpowiedz
@comrade:Tak z ciekawości zapytam:
masz zajebistą przewagę nad większością osób kupujących/handlujących btc,słowem osób marzących o milionach z niczego - bez emocjonalne podejście w którym tzw. "moon" tj. cena idzie w kosmos, owe podejście jest jednym z głównym aspektów latania ceny bitcoina w obie strony, ludzie nie czekają tu na zyski 5-10$ tylko na zyski pokroju powiedzmy 10%-> ∞% przez co duża część nierealizuje zysków a dopiero strate w panice. Czy spoglądając
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp:

Czy spoglądając na bitka z boku, widząc te wahania mocno racjonalnym i twardym podejściem nie powinna być chęć zjedzenie kaławka tortu, i odebrania części zysków tym wszystkim "tudemoonowcom"?


Nie, z dwóch powodów.

Powód szczególny: ten rynek ma za małą płynność i jest kompletnie nieprzewidywalny, nie można sensownie prognozować bo nie ma tam żadnych fundamentów
Powód bardziej ogólny: wszelką analizę techniczną uważam za narzędzie spekulantów, raczej trochę magię i religijne mumbo-jumbo.
  • Odpowiedz
Czego w tym prostym stwierdzeniu nie rozumiesz?


@comrade: twierdzenie rozumiem i bitcoin ma pokrycie w tym wszystkim co wymieniłeś. Nie rozumiem tylko Ciebie. Skoro wiesz, że wycofanie gotówki to pewnik powinieneś już szukać alternatywy ponieważ gdy to stanie się staniesz się bezbronny. Tak jak emeryci w Grecji. Nie podejrzewam Cię o głupotę czy naiwność, więc jedynie co pozostaje mi to to że piszesz to celowo pod publikę. Sytuacja bez gotówki to
  • Odpowiedz
@comrade: popraw, TY nie potrafisz rozróżnić od ruletki. Tacy sami ludzie racjonalni jak TY nie wierzyli, że rynek kredytów hipotecznych jebnie cały jednocześnie. Zero szans mówili. Od początku 2016 zgadnij jakie aktywo globalnie nie straciło na wartości, hello?!
Nie rozumiesz w ogóle istoty inwestowania w aktywa, które mają dość znaczące prawdopodobieństwo wybicia się nie o kilkanaście procent, ale kilka tysięcy przy praktycznie niewielkim koszcie utrzymania takiej pozycji. Póki co nam ta
  • Odpowiedz
@pawlo74:

twierdzenie rozumiem i bitcoin ma pokrycie w tym wszystkim co wymieniłeś.


Nie ma tego pokrycia bo bitcoin nie ma EMITENTA. Bitcoin jest bytem całkowicie wirtualnym o podaży regulowanej specjalnym algorytmem. Krzywa podaży bitcoina dąży asymptotycznie do arbitralnie wybranej wielkości 21 milionów jednostek. Jaki to ma związek z realną aktywnością ekonomiczną realnych podmiotów na konkretnym realnym terenie gdzie realną władzę sprawuje emitent np EUR albo USD albo RMB albo CHF albo
  • Odpowiedz
@mentis:

popraw, TY nie potrafisz rozróżnić od ruletki. Tacy sami ludzie racjonalni jak TY nie wierzyli, że rynek kredytów hipotecznych jebnie cały jednocześnie. Zero szans mówili. Od początku 2016 zgadnij jakie aktywo globalnie nie straciło na wartości, hello?!


Co się tak martwisz o mój portfel? Skąd w ogóle wiesz o tym co w nim jest? Skąd ta pewność że nie poszedłem wtedy w krótką i nie zarobiłem? Nic nie wiesz a
  • Odpowiedz
@comrade: odpowiedź zadowala na tyle, że ma sens tylko dla ludzi którzy nie rozumieją czym są krypto waluty. Już widzę, że nie dogadamy się ponieważ moglibyśmy spędzić kilka dni spierając się co nie zmieniłoby kompletnie nic. W wojnę również nie wierzę, przynajmniej staram się nie myśleć o tym ale kryzys gospodarczy na skalę 1929 roku to prawie pewne. Twoje aktywa nie chronią Twojego kapitału a jeżeli ten scenariusz sprawdzi się to
  • Odpowiedz
@pawlo74:

Jak tak bardzo wierzysz w #!$%@? systemu (ale bez wojny) to dlaczego nie trzymasz krótkiej na dużym lewarze (np 100:1) na głównych indeksach światowych i długą na złoto z dostawą :)))). Zamienisz krach finansów światowych w górę złota, w sensie dosłownym. Masz ty w ogóle pojęcie o tym jakie sa instrumenty finansowe obecnie, jak można łatwo zarabiać na panice rynkowej i na spadkach? Jeśli masz o tym pojęcie to sprawdzam
  • Odpowiedz
@comrade:

Mam bekę z ludzi


“It's money 2.0, a huge huge huge deal.” - Chamath Palihapitiya, Previous head of AOL instant messenger

“There are 3 eras of currency: Commodity based, politically based, and now, math based.” - Chris Dixon, Co-founder of Hunch now owned by Ebay, Co-founder of SiteAdvisor now owned by McAfee

“Right now Bitcoin feels like the Internet before the browser.” - Wences Casares, Founder of Banco Lemon, aquired
  • Odpowiedz
@comrade: nie mam pojęcia o tych instrumentach i nigdy nie będę miał, ponieważ uważam takie właśnie akcje za źródło problemu. Co mnie interesuje to jest to kto kręci tym systemem, co się dzieje na świecie i jak taki pionek jak ja może przyczynić się do zmiany tego stanu rzeczy dla dobra nawet nie swojego a przyszłych pokoleń.
  • Odpowiedz
@mentis:

Fajna wklejka na zasadzie "dowodu z autorytetu". Ale sprawa jest prosta: ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Znają się dobrze na swojej dziedzinie (głównie IT) ale nie znają się nic a nic na ekonomii i realnych rynkach.

Isaac Newton, który był chyba największym umysłem wszech czasów (większym nawet od Einsteina) #!$%@?ł górę hajsu na giełdowej bańce spekulacyjnej i stwierdzi potem że łatwiej przewidzieć jest ruch planet niż
  • Odpowiedz
@pawlo74:

nie mam pojęcia o tych instrumentach i nigdy nie będę miał, ponieważ uważam takie właśnie akcje za źródło problemu


Wierzysz w krach światowej finansjery więc kopiesz bitcoiny, ale jak na tacy pokazuje ci instrumenty przy pomocy których możesz na tym #!$%@? znienawidzonego systemu zarobić górę forsy (nie krzywdząc zupełnie nikogo poza tymi złymi banksterami którzy wierzą że 'system będzie trwać') - to nagle nie jesteś tym zainteresowany!!! Fuck logic.
  • Odpowiedz
@comrade: ale to nie jest żaden dowód, to jest tylko przykład z jakich ludzi masz bekę. Poza tym Chamath Palihapitiya, Wences Casares, Richard Branson, Julian Assange .. to jednak ludzie, którzy sorry, ale o świecie mają nieco lepsze pojęcie niż Ty :)
  • Odpowiedz
@mentis:

Newton też miał większe pojecie o świecie niż ja.

Podobnie jak weźmiesz ludzi którzy zanieśli hajs do Amber Gold, w kilkudziesięciu tysiącach ludzików miałeś przecież cały rozkład więc z pewnością byli tam ludzie inteligentniejsi ode mnie, lepsi w matmie, fizyce, informatyce, w prawie, w biologii w czym tam chcesz. W takiej masie ludzi znalazłbyś osoby z tytułami profesorów, doktorów. Łaczyło ich jedno - wrzucili hajs w prostą piramidkę finansową która
  • Odpowiedz
możesz na tym #!$%@? znienawidzonego systemu zarobić górę forsy (nie krzywdząc zupełnie nikogo poza


@comrade: Twoja logika jest pokręcona jakoś nie wierzę w nic o czym piszesz. Jakiś żart "nie skrzywdzisz nikogo tylko banksterów" Jasne #!$%@? ty jesteś dobry kręt od takich ludzi to ja na kilometr. Fałsz aż bije z tych wpisów. Powodzenia w ruchaniu nieświadomych niczemu leszczy. Spadam nie ma sensu.
  • Odpowiedz