Wpis z mikrobloga

ej murki, od #wloskakuchnia #gotowanie #gotujzwykopem #spaghetti ? #makarony xD jak dobrac idealnie proporcje makaronu spaghetti do sosu, zawsze mam z tym problem. Ogolnie robię w oddzielnym garnku/patelni sos, z cebuli, pomidorow (swieżych, albo ostatnio z passaty w butelkach), czosnku, ziół - czasem jakies pieczarki i inne dodatki tez się dorzuci, mięsko do tego (lub i kiełbasa jak trzeba, a co xD) - to nie ma byc klasyczne spaghetti, tylko no, makaron z sosem.
W drugim garnku gotuję makaron w lekko osolonej wodzie z odrobiną oleju, zazwyczaj na oko, nie mam jakichs takich fancy otworkowych miarek na makaron spaghetti (gdzie takie kupic?), no i potem makaron odlewam i tu pytanie - płukać, czy nie płukać zimną wodą? ogólnie słyszałem by nie płukac, to lepiej sos chłonie/oblepi się sosem. Ok, makaron odcedzony, przerzucam go do garnka z sosem/łącze w garnku po makaronie, gdzie mi wygodniej.

No i tu klucz programu - po wymieszaniu zawsze mam wrazenie ze makaronu jest za duzo, dodatki chowają się gdzies na dnie garnka potem, ciężko nalozyc sensowne porcje - jeden dostanie makaron oblepiony sosem, a dodatków malo, a ostatnia porcja jest az za bogata w dodatki, ktore odslonil zabrany makaron. Moze to problemy z dupy, ale chętnei posłucham jakichś rad xD Są jakies wytyczne ile wagowo makaronu na osobę powinno się dawać? makaroniarze zapraszam do dyskusji xD

  • 7
  • Odpowiedz
@Drakalen: no zawsze to jakas metoda, ale w garnku wygodniej wszystko wymieszac jak dla mnie xD poza tym podobno prawilna sztuka gotowania mowi by makaron prawie aldente dorzucic do garnka z sosem i tam go 'dogotowac' :<
  • Odpowiedz