Wpis z mikrobloga

Produktywne dni: 19/366.
Godzin dodatkowych: 8,5.

Słyszałam ostatnio, że ludzie chcieliby czytać w tym tagu jakieś przydatne rzeczy, a nie tylko odliczanie. Jeśli ktoś chce żebym coś napisała na dany temat to chętnie przyjmę propozycje.
Dzisiaj z takich bardziej pobocznych rzeczy. Jestem prawie pewna, że ktoś oprócz codziennych obowiązków ma takie rzeczy, które chce zrobić, ale nie ma wyznaczonego terminu (kupić coś, rozejrzeć się za czymś, przeczytać jakąś książkę, obejrzeć film). Metoda jest dla osób, które nie są zabiegane, a mają więcej wolnego czasu, lub tych, którzy walczą z prokrastynacją. Mianowicie robimy słoik, piszemy te rzeczy na karteczce i wrzucamy do środka. Za każdym razem jak przyłapiecie się na myśleniu "nudno mi" to losujcie karteczkę i róbcie. Wiem jak to brzmi (głupio) ale działa. Czasem potrzeba tych najprostszych bodźców.

W związku z tym, że duża ilość osób nie chciała dołączyć ze względu na czas, jaki trzeba było spędzić na rozwijaniu siebie, to zmieniamy tag. Aktualnym tagiem będzie połowa czasu, czyli #2godziny.
Nazwa tagu pochodzi od czasu poświęconego na samorozwój. Gdy tylko przekroczysz magiczne 2 godziny/dzień zaliczany jest on do produktywnych.

Nie wiesz o co chodzi? Tutaj masz wszystko wyjaśnione (gwoli ścisłości, książki rozrywkowe się nie liczą).
Notatka o organizowaniu czasu, bo kto czasu nie organizuje-ten trąba.
Coś o rysunkach w notatkach.
Mój tag z motywacją do nauki to #produktywnatwinkle
#motywacja #studbaza #licbaza #techbaza #gimbaza #samorozwoj no i na obrazku dzisiaj zagościł osobnik z #koty
Twinkle - Produktywne dni: 19/366.
Godzin dodatkowych: 8,5.

Słyszałam ostatnio, ż...

źródło: comment_Kbt3HRauuS3bVmPqj4VE0e8pAf171uTL.jpg

Pobierz
  • 14
@Twinkle: Jak ja lubię czytać te Twoje wpisy, motywują do roboty. Tylko ostatni tydzień i najbliższe to wyrabiam produktywność na najbliższe kilka miesięcy chyba przez sesję i siedzenie nad materiałem po naście godzin. xD
Ja cały czas mam tak produktywne dni (sesja), że programuję zazwyczaj do 2-3 w nocy przez przynajmniej 6 godzin dziennie i nie mam czasu na nic innego (nawet śledzenie wpisów) :D :((