Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić trochę złota, nie interesują mnie jednak ETF'y a forma fizyczna. Niestety, marża (& spread) u detalicznych dilerów jest bardzo zniechęcająca. Czy ktoś zna jakieś miejsce gdzie ludzie handlują złotem P2P? Ewentualnie czy jest to ktoś, kto chciałby się pozbyć uncji czy dwóch po rynkowej cenie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zloto #inwestycje #gielda
  • 9
@M4ks: Na niczym się nie znasz, dopóki nie zaczniesz. Złota już trochę mam, chciałbym dokupić, ale po "normalnej" cenie. W razie potrzeby mogę się podszkolić, kiedyś już sporo się tematem interesowałem (linijka fishera, test reznonansu) ale tylko teoretycznie. Z chęcią nauczyłbym się sprawdzonych metod weryfikacji (tak jak to robią w skupach!), które o ile mi wiadomo, nie wymagają aparatury laboratoryjnej z jakiegoś SI-FI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anath0r: Dlatego szukam nie sklepu, a ludzi. Jak już mówiłem, posiadam trochę złota i w przypadku gdy będę chciał je komuś sprzedać, cena spot będzie dla mnie bardzo atrakcyjna. Tak samo jak dla wszystkich ludzi, którzy aktualnie posiadają ten kruszec a nie chcą go sprzedawać za cenę rynkową -5% czy -10%.
Cena złota jest relatywnie niska. Coraz więcej głosów ostrzega przed kryzysem, coraz więcej głosów ostrzega przed bankami i informuje o ryzyku ich bankructwa. Prywatni inwestorzy, którzy interesują sie kruszcami raczej skupują teraz złoto, a nie wyprzedzają taniej niż diler.
Jeśli chcesz inwestować teraz w złoto, jesteś prywatnym inwestorem i masz zamiar kupować pojedyncze monety bulionowe, zaakceptuj marżę.