Wpis z mikrobloga

Wtorek w Kąciku:

krótko i na temat
- proste
- informacje
- sportowe
Obserwuj #kacik

#pilkanozna

- Kibicujemy Lechowi. Mocny Lech to mocniejsza Legia - mówi właściciel Legii - Bogusław Leśnodorski. Bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie w Pucharze Polski Legia będzie grać juniorami

- 31-letni serbski pomocnik - Milos Krasić - pozostanie w Lechii Gdańsk do końca sezonu. Interesowały się nim czołowe kazachskie kluby. W ostatnich sparingach zaprezentował się całkiem nieźle

- 28-letni brazylijski skrzydłowy - Luis Carlos - podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Wcześniej klub twierdził, że nie będzie kontraktował obcokrajowców. Brazylijczyk grał już w Zawiszy Bydgoszcz i Koronie Kielce

- 24-letni bułgarski skrzydłowy - Anton Karaczanakow - podpisał kontrakt z Cracovią. Kosztował 150 tysięcy euro. Ma zastąpić Denisa Rakelsa

- 23-letni łotewski napastnik - Arturs Karasausks - został wypożyczony do Piasta Gliwice. 8 razy wystąpił w reprezentacji Łotwy. Umowa zawiera klauzulę wykupu

- 17-letni bramkarz Queens Park Rangers FC - Marcin Brzozowski - sukcesywnie pnie się w klubowej hierarchii. W 2010 roku opuścił Polskę. Ostatnio znalazł się kadrze meczowej pierwszego zespołu

- Miasto Szczecin upiera się, by przebudowany stadion Pogoni Szczecin wciąż posiadał łuk, mimo że takie rozwiązanie jest droższe i mniej przyjazne kibicom

#siatkowka

- Wiele na to wskazuje, że tegoroczny Final Four Ligi Mistrzów odbędzie się w Krakowie, a gospodarzem turnieju zostanie Resovia Rzeszów. Decyzja o wyborze gospodarza zapadnie w czwartek. Kontrakandydaci: Włosi i Rosjanie pogodzili się z porażką

- Liga Mistrzów: Skra Bełchatów - Dukla Liberec 3:0. Niespodzianki nie było. Skra awansowała do kolejnej fazy z drugiego miejsca w grupie

- Liga Mistrzów: Dragons Lugano - Resovia Rzeszów 0:3. Rzeszowianie wygrali wszystkie sześć spotkań w swojej grupie. Teraz czekają na decyzję CEV, czy zostaną gospodarzami Final Four

- Gra Trefl Sopot...

#skoki

- Adam Małysz po konkursach Pucharu Świata w Zakopanem chwalił polskich skoczków, a w szczególności Andrzej Stękałę, który jest bardzo pewny siebie. - Ja nie jestem gotowy prowadzić kadrę. To niewdzięczna robota, trzeba być do niej przygotowanym. Mam wiedzę i doświadczenie ze skoczni, ale nie wiem, czy byłbym w stanie udźwignąć odpowiedzialność jako szkoleniowiec. To nie jest proste - mówi Małysz

- Skrzydłowy Stade Rennais - Kamil Grosicki - ma problemy z szybkością. Przekroczył dozwoloną prędkość jadąc bez prawka. Czeka go sprawa w sądzie. Redakcja Kącika dotarła do nagrania, w którym zawodnik tłumaczy się przed policją

#mma

- Na KSW 34 - Tomasz Narkun zmierzy się z Andre Munizem. 25-letni Brazylijczyk to kolejny nowy nabytek federacji KSW, który zadebiutuje na zbliżającej się gali KSW 34. Narkun będzie bronił mistrzowskie pasa w wadze półciężkiej

#ciekawostki

Wszystkie kącikowe informacje, dostępne w jednym miejscu - klik

Tour de Kącik:


Kącikowe ogłoszenia:

- Styczniowa edycja Tour de Kącika potrwa do końca stycznia
- W nowym miesiącu zmienimy zasady punktacji
- Punkty będzie można zdobyć za refleks, merytoryczne komentarze, a także wiedzę
- Oczywiście wiedza będzie bardziej punktowana niż refleks, na czym skorzystają mądrzy sprinterzy : )
- Projekt punktacji opublikuję w najbliższych dniach, oczywiście licząc się z Waszymi uwagami

- Masz jakieś zastrzeżenia, sugestie?
- O czymś zapomniałem?
- Nie chcesz być wołany?
- Pisz w komentarzu

Miłego wieczoru!
  • 22
@kacikpro: ale pierwszy z plusem ;D Karaczanakov pewno jakiś ogór, nie pamiętam Bułgara, który u nas dawał radę. Vidanova można podłapać, Stanev wiadomo, ale czy był ktoś jeszcze? Jeszcze Tonev, a tak poza tym?
@kacikpro: nie miałemokazji go spróbować. Pamiętam że za dzieciaka butelka Goldwassera stała w 1 rzędzie w domowym barku, chyba z 2 lata służyła za ozdobę aż w końcu posłużyła za podarunek :)
@kacikpro: jak widać Grosickiemu już sodówa uderzyła do głowy, czyli dzieje się to samo co przed mundialem w 2002 r. jestem pewny że po Grosickim jeszcze kilku zawodnikom coś odbije.
@blogerbezbloga: @appylan: "Nie nastawiamy się na sprowadzanie obcokrajowców, bo nasza filozofia budowania drużyny jest inna. Szukamy głównie młodych i utalentowanych polskich piłkarzy, również w innych klubach ekstraklasy" - deklaruje prezes Zagłębia Lubin Tomasz Dębicki.