Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie właśnie oferty pracy w branży (nieważne jakiej) i któryś raz to już widzę. Bardzo denerwującą tendencję w wszystkich tych ogłoszeniach. Nie ogarniam co siedzi w głowach tych ludzi od HRu kiedy piszą coś takiego.
Chodzi mi o ogłoszenia gdzie nawet dla juniora (3 lata doświadczenia) jest 10 punktów wymagań i praktycznie każdy zaczyna się od "znakomita znajomość...", "doskonałe umiejętności...", czy mój faworyt "mistrzostwo w...". Serio? Jakbym był mistrzem w jakiejś dziedzinie to chyba nie startowałbym na juniora! Do tego oczywiście znakomita komunikacja, kontakt z klientami, umiejętność pracy w zespole, ale też zarządzania własną pracą, oczywiście pod presją czasu.

A najgorsze jest to, że na sam koniec, po tym wszystkim są tak bezczelni, że nie napiszą nawet słowem co oferują w zamian ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czytając takie teksty dochodzę do wniosku, że to wcale nie są żarty z tym, że po studiach dobrze jest mieć 5-10 lat doświadczenie w pracy.

#pracbaza #ogloszenia #hr #gorzkiezale
  • 6
@NuGuns: Ostatnio zetknąłem się z czymś podobnym. Firma ogłasza się że przyjmie na pewien okres czasu praktykanta/studenta tylko wymaga aby miał on min. rok doświadczenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)