Wpis z mikrobloga

Już ponad półtora roku temu @ryhu zamieścił wpis, który pomógł wielu kindle'owym Mirkom. No ale że wpis był dawno i trudno go odszukać czy do niego linkować, znów zaczęły się pojawiać pytania o tę mityczną paczkę 1181 ebooków. Czym ona jest, jak ją znaleźć? Za namaszczeniem szanownego @ryhu'a korzystam z jego wpisu i w większości przeklejam jego treść, mając nadzieję, że dotrzecie do ukrytego skarbu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zaczynajmy więc!

Cyklicznie powtarza się tutaj "skąd brać ebooki?", "mirki ma ktoś może książkę XYZ w mobi?" itp. Na tyle żal zrobiło mi się tych, którzy nie potrafią znaleźć czegoś, co wiem że jest dostępne, albo czytają jakieś gówniane krzywe skany , czy też porozjeżdżane mobi konwertowane z dziadowskich pdfów, albo - nie daj boże - same pdfy, postanowiłem wam dziś pomóc. Zatem podzielę się z wami wiedzą tajemną, jaką jest ogromny zbiór porządnie sformatowanych książek w mobi. Kto ten zbiór stworzył i udostępnił, tego nie wiem, ale niech będzie mu chwała.

Ale najpierw protip: wyszukując jakiekolwiek książki (mowa oczywiście o darmowych lekturach) na pewnym portalu NIE szukamy ich wyszukiwarką w formatach mobi, epub czy rtf. Te formaty są najczęściej z różnych względów niedostępne, albo znajdziemy tam kilkustronicowe reklamy. Zamiast tego typ wyszukiwanych plików ustawiamy na "archiwa". I sprawdzamy po kolei konkretną książkę, potem cykl z którego pochodzi, ostatecznie nazwisko autora - ściągamy kilka paczek i sprawdzamy, czy przypadkiem w środku nie znajdziemy tego, czego szukamy. Przykład: http://www.wykop.pl/wpis/8518886/#comment-22034410 - w kilka minut znalazłem to, czego pytający nie mógł znaleźć. Łącznie z tym, czego nie ma w paczce, o której mam zamiar pisać.


No właśnie - paczka. Obecnie są dwie takie, o których wiem, zawierające łącznie 1476 PORZĄDNIE sformatowanych książek. Oczywiście wszystkich nie sprawdzałem, ale zdecydowana większość tych, które przeleciałem zawiera okładki, działające spisy treści itp.

Tutaj małe wtrącenie - napotkałem kilka plików, które rzeczywiście odbiegały jakościowo od tych, serwowanych nam przez księgarnie. Występowały typowe błędy pirackich książek - brak rozdziałów i przerwy pomiędzy akapitami.

Paczki nazywają się:

1181 ebooków mobi

1181 ebooków mobi update1-294ebooki

Waży toto łącznie 673 MB i zawiera bardzo wiele z tego, o co miraski pytają najczęściej. Linków do paczek nie podaję bo nie zamierzam niczego udostępniać, ale każdy średnio inteligentny orangutan (UUK!) powinien sobie poradzić.


Koniec cytowania, oryginalny wpis możecie znaleźć tutaj.

Listę książek, jakie zawierają w sobie obie paczki, znajdziecie w formie obrazkowej poniżej (zalecam otwieranie w nowej karcie) i tekstowej na http://pastebin.com/LWWS15Xx (wszystko opracowane przez @ryhu'a, dajcie mu parę subów, chłopak jest tego wart).

I jeszcze zastrzeżenie na koniec: ani ja, ani @ryhu, nie jesteśmy autorami tej paczki oraz nie udostępniamy jej na priv.

#wykopkindleclub #ebook #ebooki #kindle #ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem #kindlemasterrace #piratujo
qmox - Już ponad półtora roku temu @ryhu zamieścił wpis, który pomógł wielu kindle'ow...

źródło: comment_6pVO8dRhFQBVq55ntBqlWTDbCqmcSHbG.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@qmox: z linkiem jesteś kozak, do apdejtu sam nie mogłem znaleźć ostatnio jak komuś chciałem w tym pomóc( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
update1-294ebooki


@qmox: po wpisaniu dokładnie takiej nazwy pliku w szukajkę, jak jest na obrazku (uwzględniając myślniki i podkreślniki) znajduje bez problemu( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nazwa pliku jest inna niż była wówczas (i inna niż w przytoczonym przez Ciebie cytacie, nawet pomijając to nieszczęsne "1181 ebooków mobi" na początku)
  • Odpowiedz
@Koller: są Chomiki, na których znajdziemy tą paczkę w formie pojedynczych plików, ale często jest tak, że są one wybrakowane względem zawartości całej paczki.
  • Odpowiedz
@ryhu: serdecznie Panu dziękuję :) znasz może jeszcze jakieś inne sposoby na szukanie książek mobi, których nie ma w tym wpisie? Szukam jednej w dobrym formacie, a ww. podany sposób się nie sprawdza
  • Odpowiedz