Wpis z mikrobloga

@idct: O kurde, tak się złożyło, że od 3 dni jem wegańskie potrawy na stołówce, a tu nagle jakieś powiadomienie wyskakuje na wykopie o #weganizm. Myślę sobie: jak oni mnie znaleźli? Na szczęście to tylko ktoś nick pomylił.
  • Odpowiedz
@pilot1123: nic, tylko liczyłem na coś więcej, każdy wzoruje się na jednym przypadku. Jest jakiś film w sieci, sugerujący jakieś wybryki, to najlepiej demonizować wszystkie fermy. Przecież nie każda oszukuje tak jak ta na filmie.
  • Odpowiedz
@yeloneck: jak się nie chce czegoś poznać / polubić to i tak się nie zrozumie. Sam długo zajadałem się w lokalu "Krowa na deptaku" w #szczecin -> Jako do człowieka nauki argumentem podstawowym dla mnie jest to, że sami byśmy nie chcieli gdyby teoretycznie bardziej rozwinięta rasa przybyła na Ziemię to zaczełaby nas zjadać lub pić mleko kobiet bez pytania. Nie jestem ekoterrorystą: ograniczam się tam gdzie mogę, a zmiana diety
  • Odpowiedz
zawsze możesz jechać do rolnika i kupić. Polecam.


@yeloneck: nie chcę. Niejedzenie jajek jest zdecydowanie mniej wymagające czasowo/kosztowo i wydaje mi się być dużo bardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Jest jakiś film w sieci, sugerujący jakieś wybryki, to najlepiej demonizować wszystkie fermy.


Nadużycia w hodowli zwierząt występują powszechnie (zresztą nie ma się czemu dziwić - producentom zależy przede wszystkim na zysku) i jest to bardzo dobrze zbadane zjawisko. Np. tutaj masz odnośniki do
  • Odpowiedz
@idct: nie próbuję tutaj prowadzić dywagacji, czy picie mleka jest lepsze od nie picia. Po prostu chciałem znać powód, dla którego przerzuciłeś się na ten właśnie rodzaj żywienia. Jak nie pochwalam wszelkiego wykorzystywania i maltretowania zwierząt, tak po prostu nie potrafię zrezygnować z pewnych produktów.
  • Odpowiedz
Jak rozumiem wegetarian, tak co kieruje ludźmi, którzy są weganami?


@yeloneck: Dokładnie to samo? Aby krowa miała mleko, musi regularnie rodzić cielaka, ten cielak potem idzie na mięso. No i krowy, kury przecież też nie są hodowane do momentu ich naturalnej śmierci.

to rozumiem, że samochodami silnikowymi też nie jeździsz, bo trujesz środowisko i przy wydobyciu/transporcie ropy giną zwierzęta? Telewizji też nie oglądasz, bo do tego potrzeba prądu, prąd powstaje w
  • Odpowiedz
@Engma: ja nie jestem wegetarianinem, czy weganinem, dlatego jem mięso w pełni świadomie i z satysfakcją, bo jest smaczne. Mówiąc o samochodach jest to taki sam absurd jak nie jedzenie jajek.
  • Odpowiedz
Mówiąc o samochodach jest to taki sam absurd jak nie jedzenie jajek.


@yeloneck: dlaczego niejedzenie jajek miałoby być absurdem? Wyeliminowanie ich z diety jest bardzo łatwe.
  • Odpowiedz
@yeloneck: popros jakas zaufana osobe o zrobienie testu- niech ci ugotuje jajka sciolkowe (te "gorsze" ze sklepu) i wiejskie, popros zeby cie tym nakarmila podczas gdy ty nie bedziesz wiedzial ktore jest ktore, zobaczysz jak bardzo roznia sie wiejskie od tych niewiejskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz