Wpis z mikrobloga

@unknown_stranger @matra
co jest magicznego w oleju kokosowym? Ostatnio moja #rozowypasek kupila i powiem szczerze, ze nic poza cena mnie w nim nie dziwi. Jestesmy krajem oliwy polnocy, czyli oleju rzepakowego. Rzepak rosnie na kazdym rondzie a olej z niego ma swietne parametry i stosunek kwasow omega 3 do omega 6 (notabene oliwa z oliwek ma bardzo kiepski - jest przereklamowana).
  • Odpowiedz
  • 0
@yeloneck: to ciekawe, bo kupuję domowe ze sprawdzonego źródła oraz zwykle sklepowe trójki i różnicy nie ma żadnej. jajka domowe bywają w różnych rozmiarach, bo nie są selekcjonowane, ich kolor jest różny, bo mają na to wpływ rozne czynniki, za to w smaku (jadam surowe żółtka) nie ma zadnej różnicy, jedynie jajka od moich sasiadek miały wyróżniający się smak. wydaje mi się, że trójki bywają czasem nieco mdłe, alecto może być
  • Odpowiedz
@matra: może tak, może nie, może po prostu jakoś sobie tłumaczę wydawanie większej kasy na jajka. Wiem jedno, że kury ze wsi jedzą co chcą, chodzą, gdzie chcą i niosa kiedy chcą :)
  • Odpowiedz
  • 0
@yeloneck: ja również. i wiem też, że nie mam przez to 100% pewności co jest lepsze (poza stresem związanym z życiem na wolności przy wolnym wybiegu i poza fair trade, którego nie ma w chowie klatkowym). jedno co ponoć jest bezsprzeczne to wartości odżywcze, które są takie same w obu jajkach (jednak nie wiem czy były one badane pod katem stresu oksydacyjnego, albo wplywu pokarmu na może jakieś negatywne wartości w
  • Odpowiedz
@yeloneck: chodzi o smak- jest taki sam, jajko to jajko, wielkosc zalezy od rozmiaru nioski, a co do koloru to moge sie zgodzic, niemniej protip- zoltka maja bardziej instensywny kolor, bo dorzuca sie kurom marchew albo podobne rzeczy do pokarmu :D wiem, bo u mnie na gospodarstwie tak robilismy ;)
  • Odpowiedz