Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Jako żę ostatnią mam tyle zainteresowań że nie jestem wstanie wszystkiego ogarnąć, chciałbym się skupić na tym co daję mi największą radochę (tak mi się wydaję) : programowanie i elektronika. Pod tagiem #mateotworzy będę wrzucał przez najbliższe 100 dni statusy postępu prac nad projektami. Zobaczymy jak mi to pójdzie.

Na początek przygotuje prezent dla #kindle i #naukajezykow w postacie skryptu w #python który wyciągnie z waszego kindla słówka wraz z przykładami użycia do pliku tekstowego. Potem możecie sobie wrzucić do #ankidroid albo #memrise i jeszcze bonus w postacie aktualizacji skryptu który pobiera wymowę słówek z diki.pl(naprawiony błąd).

Do tego projektu muszę ogarnąć:
- sqllite
- formatowanie wyciągu z bazy bo narazie mam takie coś:

(u'en:toward', u'The last thing I remember was seeing Johanssen hopelessly reaching out toward me. ')
(u'en:through', u'Turns out, through a neat set of chemical reactions with the Martian atmosphere, for every kilogram of hydrogen you bring to Mars, you can make thirteen kilograms of fuel. ')
(u'en:recently', u"cond-Richest Person Warren Buffett Whether it's ketchup or ice cream or more recently batteries, Warren Buffett's Berkshire Hathaway is a powerhouse, managing a stable of more than 80 businesses. ")
(u'en:even', u"Tech Skills and Courses Google Recommends for Software Engineers By Melanie Pinola Software engineering is one of the most in-demand and best paying careers, but learning computer science can also pay off even if you don't do it professionally. ")
(u'en:required', u'You may use this guide to determine courses to take but please make sure you are taking courses required for your major or faculty in order to graduate. ')
(u'en:consider', u'Google has a guide on the courses and experiences future software engineers should consider. ')

Wydaje mi się że fajnym pomysłem było by napisanie aplikacji webowej + ios + android do nauki słówek, połączone z obsługą kindla, automatyczne tłumaczenia słówek za pomocą dobrego słownika, metoda powtórek supermemo + automatyczne dodawanie odsłuchów z wymową. Co myślicie o tym pomyśle? Dajcie znać w komentarzach czy to ma sens i co by się wam jeszcze w tym przydało.

Wrzucam tag #programowanie i #naukaprogramowania co by mi Mirki doradziły jak się zabrać za pomysł wyżej opisany. Jakie technologie wybrać itp.

Dzięki za inspiracje dla @pawloo i @rezix
Miłej niedzieli!


Linki:
Pobieracz wymowy: https://gist.github.com/mattslabs/9f7f222ad4b55de07e45
Kindle: już wkrótce :D
  • 6