Wpis z mikrobloga

Oto wyniki zorganizowanej przeze mnie zabawy pt. #przekazywankafotograficzna. Utworzyliśmy łańcuszek osób, które po kolei przesyłały sobie aparat fotograficzny Fed-5b z kliszą Fuji neopan 400. Zadaniem było zrobienie jednego zdjęcia o dowolnej tematyce. Aparat ten nie ma pomiaru światła, w komplecie dołączona była tabela naświetleń, wg której można było ustawić czas i przysłonę zależnie od pory dnia, roku, pogody jednak nie ograniczyliśmy się tylko do tego, metoda pomiaru była dowolna (np inny aparat) - przyznać się kto korzystał z tabelki :D Zaczęliśmy bodajże w październiku 2014, na liście było zapisanych 36 osób jednak z uwagi na czas trwania zabawy postanowiłem ją przerwać i aparat wylądował u mnie z powrotem w zeszłym tygodniu. Wczoraj odebrałem kliszę z labu i dzisiaj ją zeskanowałem. Zdjęcia starałem kadrować tak żeby było widać wszystko włącznie z ramką, poprawiałem też jasność i kontrast po skanowaniu.

Oczywiście zorganizuję kolejną edycję dla pozostałych osób z listy, trochę się w końcu naczekaliście :> (pozostałych wołam w komentarzu) Informacje wkrótce.

Wołam: @Dolan @kaskaderMike @etiopia @Hiera @Gooma @piotreek88 @oskar1100 @koci-lapci @WuDwaKa @AnsuzSowilo @nowik @alma_ @Gacrux @Sekul @Typowy_polak @tuhna.

Piszcie, które wasze bo nie jestem pewien. A w okolicach tych ostatnich to dziwnie wygląda, tak jakby te 5 rozmazanych było jednej osoby :>

Zapraszam do galerii: http://imgur.com/a/uFbpY
jeden obrazek na końcu wstawił się 2 raz, nie wiem czemu, nie mogę tego edytować bo nie mam konta na imgur :P

#fotografia #fotografiaanalogowa
Jeżeli ktoś z was chce swoje zdjęcie w wyższej rozdzielczości to proszę pisać.
  • 37
@Dolan: moje to Stocznia Gdańska, @alma_ to to prześwietlone z widokiem na bramę :-( jak mogę prosić o większą rozdzielczość to poproszę. I korzystaliśmy z tabelki :-)
Ty je jakoś podrasowywałeś czy one same tak z siebie super wyglądają? :o
Ty je jakoś podrasowywałeś czy one same tak z siebie super wyglądają? :o


@nowik: ze skanera wychodzą trochę jakby prześwietlone bo tak się skanuje, a potem się kontrast i jasność ustawia tylko, żadnych magicznych zabiegów tam nie ma. Fajnie, że korzystaliście z tabelki, jak widać działa całkiem nieźle.

@tuhna: bardzo fajne foto, też jestem pozytywnie zaskoczony, że to z tabelki.

@AnsuzSowilo: no troszku za krótko naświetlane ale też ciekawe
@Dolan: moje wagony, nawet nieźle wyszły :D

Bardzo fajna akcja i chętnie bym jeszcze raz wziął udział, bo znalazłem ciekawsze miejsce, bo te wagony to zrobione były, żeby czasu nie marnować

Ja wspomagałem się lustrzanką, ale trochę inaczej niż ona dobrałem czas naświetlania
@Dolan: moje jest 4 zdjęcie, to z chlebami. Zrobione podczas kiermaszu świątecznego na rynku w Krakowie. Aż się dziwię, że całkiem nieźle wyszło, jedyne oświetlenie to sztuczne że stoiska i pstrykalem z ręki na dużym czasie. Nieźle wyszła nawet głębia ostrości.