Wpis z mikrobloga

@jarekzzapolski: jeśli planujesz w przyszłości zakup dobrych obiektywów licz się z wydatkami 2-3x cena puszki. No chyba że bedziesz kupował jakieś kity po kilkaset zlotych, ale to wtedy kompaktem zrobisz lepsze zdjęcia.

Ja dawno się uposażałem i obecnie sprzęt dupy nie urywa, 30D + Tamron 17-50 + Canon 70-200
@jarekzzapolski: możesz brać nikona 3200, do nauki i rozpoczęcia zabawy z lustrzankami jest ok. Do 1500 chyba ze szkłami nie zaszalejesz (może się mylę? może używany korpus i szkło?) więc będziesz musiał się zadowolić kitem, który do popstrykania się nadaje, ale dość szybko zaczniesz dostrzegać jego wady.

O ile rozumiem punkt widzenia @tomy86 (tj. zaawansowane kompakty w podobnej cenie będą miały lepsze możliwości) to nie lubię stwierdzeń typu "aparatem X zrobisz
@jarekzzapolski: Bierz najwyzszy model na jaki mozesz sobie pozwolic finansowo. I nie sluchaj narzekania typu: "musisz kupic szklo za 3 tys." Na poczatek zabawy kitowe 18-55 jest fajnym obiektywem i da Ci poglad na to w co inwestowac dalej, czy jasne stalki czy jakis zoom. Ja posiadam system nikona wiec od siebie poelece d3200, canona nie znam poprostu.
@jarekzzapolski: mam ten obiektyw i chce sprzedac i kupic 50 a najlepiej 85 1.8 albo 1.4 :p. No do portretow mi brakuje troche w tym 35. Ale dobry wybor ;) chociaż nadal uwazam ze 18-55 jest slaby za to 18-105 jest o niebo lepszy.