Wpis z mikrobloga

Żenada. Zachciało się Białkowi na stare lata numerów, rodem z Krajowym Rejestrem Firm.

Ale od początku. Od wczoraj na głównej wykop.pl wisi sobie sponsorowane znalezisko https://wniosekrodzina500plus.pl/
Myślałem że to reklama jakiejś oficjalnej strony rządowej. Z ciekawości kliknąłem w "Wypełnij wniosek" i ujrzałem taki oto zapis:

Licencja na korzystanie z naszego oprogramowania w celu wypełnienia wniosku nie wymaga opłat, a żeby wydrukować sporządzony przez Ciebie wniosek opłata licencyjna wynosi jedyne 10 złotych


Istotą wolnego rynku jest wolny obieg informacji. Zatem informuję: wypełnianie tych wniosków jest darmowe. Można to zrobić, korzystając ze stron https://rodzina500plus.gov.pl

Z drugiej strony myślę, że użytkowników wykop.pl może zainteresować, co za #januszebiznesu za tym stoją.

Domena https://wniosekrodzina500plus.pl/ jest zarejestrowana na: "Michau Enterprises Limited, street: Chytron 26, Office 21, city: 1075 Nicosia, CYPRUS"

Zaś właścicielem "aplikacji" jest AppVerk. Szybki rzut oka do KRS, a tam:
Białek Michał Marcin Prezes Zarządu
Bakker Brecht Goderd Członek Zarządu

I na koniec wpis Streżyńskiej, która najwyraźniej też się połapała, że cos jest nie tak.

#4konserwy #4kuce #neuropa #afera500plus #afera
spluczka - Żenada. Zachciało się Białkowi na stare lata numerów, rodem z Krajowym Rej...

źródło: comment_LH84P9zlb2exDRGReRbTMWtdtuzgU8C8.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@spluczka: "Michau Enterprises Ltd." jest to właściciel aftermarket.pl a zarazem dropped.pl
W danych rejestratora jest napisane jego dane, bo SEO za brak tych danych gorzej indeksuje domenę, a z racji tego, że aftermarket.pl martwi się o dane osobowe swoich klientów (stalkowanie) zamiast wpisywać tam dane właściciela (jak to robi m.in OVH, google) umieszcza tam dane osobowe "właściciela", ale całego serwisu. Tak dla wyjaśnienia, każda domena zarejestrowana w aftermarket.pl posiada tego samego
  • Odpowiedz
@Ginden: @spluczka:
a ja napiszę tak,
domena wniosekrodzina500plus.pl znajduje się na serwerze o adresie IP: 176.31.248.212
na tym adresie również znajdują się domeny takie jak:
appverk.com
alicethemovie.com

Hmm appverk.com, a sprawdźmy co mówi krs: www.krs-online.com.pl/appverk-sp-z-o-o-krs-1497271.htm
No tak białkov ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W danych rejestratora jest napisane jego dane, bo SEO za brak tych danych gorzej indeksuje domenę


@TiREX: WAT? Napisz to może jeszcze raz, po polsku, bo nie zrozumiałem czy jesteś zmęczony, czy zwyczajnie nie wiesz o czym piszesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Patryk po prostu bylem troche zbulwersowany. SEO indeksuje domene (przynajmniej google) biorac pod uwage czy sa wpisane dane rejestratora (kiedy sa to jest lepiej indeksowane). Aftermarket biorac pod uwage bezpieczenstwo klientow (a takze inne czynniki, ktore pomoga wynajac domene) nie narazajac klientow na slabsza pozycje w SEO. Dostawca uslugi rejestruje domene na wlasne dane.
  • Odpowiedz
  • 1
@Patryk: moge sie mylic, gdyz moja nie wiedza moze wynikac z tego, ze mowie z moich obserwacji. Ukrywanie whois inaczej dziala dla kazdego rozszerzenia (z moich obserwacji) pod domeny z .com widnieje w danych rejestratora imie i nazwisko osoby, ktora wynajmuje domene (z wlaczonym ukrywaniem whois). Jezeli sie myle, prosze o rozwianie moich watpliwosci.
  • Odpowiedz