Wpis z mikrobloga

@efem: ale w pytaniu, co jest zawarte? nie jako potęga, tylko jak przedstawiają to producenci, więc w żadnym momencie nie starałem się być mądrzejszy niż jestem. Według SI 1000 MB to 1 GB, taka jest definicja... Tyle że "przyjęło się" że w informatyce, że to jest 1024...

Polecam:

http://www.i-slownik.pl/11923,jednostki-informatyczne-kilobajt-megabajt-gigabajt-czy-kibibajt-mebibajt-gibibajt/

zakończmy tą gównoburzę, bo i tak wychodzi że zarówno z mojej jak i twojej strony:

– Moja jest tylko racja i to
@Golomp: Ale ja się nie naśmiewam a pytam. Standardy IEC określają to jeśli dobrze pamiętam. Teraz się też zastanawiam gdzie ostatnio widziałem zapis GiB zamist GB.

@djmatthaeus: Ale czemu debile? Ktoś siedzi choć troszkę w IT a ktoś po prostu używa komputera na poziomie podstawowym. Ktoś jest mechanikiem a ktoś po prostu jeździ autem, zna przepisy i umie tankować.
@wicherson: w tym poście obrażam tych którzy powinni się znać na informatyce, bo są inżynierami/magistrami a nie znają tak podstawowych pojęć. uwierz, wśród "informatyków" to najprostszy sposób by rozpętać gównoburzę...

coś o tym wiem...

a co do standardów IEC.

polecam IEC_80000-13

więc co z tego wynika?

to nie gb, a gibi oznacza 1024 mibi...

więc wracamy do punktu wyjścia, te jednostki się nie przyjęły, choć są standardem(ciągłą propozycją by lepiej ująć)...