Wpis z mikrobloga

@fard: Szkoda, że dalszej części nie zacytowałeś :)

W praktyce jednak utarła się niepoprawna nazwa, a brak stosowania formalnego nazewnictwa często powoduje nieporozumienia przy interpretacji pojemności pamięci.
  • Odpowiedz
@fard: O, ładna zmiana tematu, najpierw zarzucasz mi, że źle zrozumiałem artykuł na wiki, ja Ci udowodniłem, że jednak miałem rację a teraz Ty odsyłasz mnie do zupełnie czego innego co nie jest sporem dyskusji - klasyka, tak samo jak Twój tekst o gimbazie i zapewne brak Twojej odpowiedzi za chwilę :)

Przecież ja nie twierdzę, że nie używa się liczby 1024 jako podstawy mnożenia przy wszystkich mega/mebibajtach, tak jest i
  • Odpowiedz
@wicherson: Od razu przypomina mi się:

Po czym poznać młodego informatyka, a po czym starego?
- Młody myśli, że kB ma 1000 bajtów, a stary, że km ma 1024 metry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Golomp
Historia była taka, że to było 1024, bo wszystko w informatyce zerojedynkowe itd. Ale fizycy z układu SI zrobili gównoburzę o przedrostki, więc informatycy zrobili MiBy, ale i tak wszystko jest po staremu.

Dobra, przyjmijmy wersję że OP to burak bo się za bardzo czepia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
To ja mam pytanie: podczas partycjonowania dysku przy instalacji Windowsa podajemy powierzchnię partycji w MB. Jaki mnożnik stosujemy przechodząc na Gb? Zawsze brałem kalkulator i liczyłem przez 1024, a teraz sam już nie wiem czy jestem debilem czy nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz