Wpis z mikrobloga

NAWIĄZUJĄC DO TEGO WPISU: http://www.wykop.pl/wpis/17205571/mirki-pomocy-przejechalem-dzisiaj-samochodem-peuge/
Na koncu jest pytanie dodatkowe, dlatego daje nowy post.

Wołam ludzi z ostatniego wpisu
@w0jt1: @L_u_k_as: @Stitch: @RomeYY: @Polinik: @Bob, @jestem_legenda: @sailor_73: @kisieloovy: @ide_na_pszyre

Finalnie skorzystałem z mechanika "BOGDAR" na al. Grunwaldzkiej.
Wczoraj dzwonił mechanik bym przyjechał zobaczyć i porobić sobie zdjęcia bym widział co jest nie tak i co zrobił poprzedni mechanik.

Co było finalnie przyczyną?
Wyciek z uszczelniacza na wale korbowym.
Uszczelniacz podobno w momencie zdjęcia sprzegła nieco wystawał, co też spowodowało jego uszkodzenie i wyciek

Całe podwozie samochodu usmarowane olejem.
Slizgające sprzęgło - olej dostał się również tam, dlatego ślizgało.

NIestety - na wale korbowym jest również slad od młotka bądź śrubokrętu i ślad szlifowania papierem by zniwelować to male ubicie. Mechanik podejrzewa że ci poprzedni wyciągając stary uszczelniacz przypadkiem zrobili te małe uszkodzeia.
Mechanik twierdzi, że to raczej nie będzie niczym złym skutkować ale głowy sobie uciąć nie da.

Za chwilę jadę po odbiór samochodu, a jak wrócę w swoje rodzinne strony to idę do pierwszego mechanika by potraktował to jako gwarancję i zwrócił koszta bo to jednak on #!$%@?ł. (Auto przejechało może nie całe 2k od pamiętnej wymiany sprzęgła i uszczelniacza (jego nawet dwa razy!)).

Koszty z tego co wczoraj usłyszałem:
Robota 400 zł
Uszczelniacz jakies 80
+ do tego jeszcze koszt wymiany oleju i fitra oleju (to w zasadzie moja wlasna prosba, chociaz 90% oleju stracilem przez awarię)

PYTANIE:
Czy ktoś z was miał taką sytuację, próbował dochodzić od mechanika zwrotów kosztów naprawy po takiej awari?
(wiadomo, ze normalnie od razu bym do niego pojechał, ale byłem 560km od domu, więc musiałem skorzystać z innego mechanika)

#motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #peugeot #peugeot407
  • 7
Ja nie miałem. Gdyby się wykręcał że to nie on albo chciał Cie spuścić na drzewo w inny sposób zagroź mu, że dasz cynk do Urzędu Skarbowego bo pewnie paragonu ani faktury na usługę żadnych nie dał.

Dobrze, że skończyło się tylko na takich kosztach.