Wpis z mikrobloga

#rower #gopro #actioncam #hero4

Na trzydziesty level otrzymałem gopro 4 silver, fun jakich mało!

Czym kierować się i na co uważać przy zakupie batterypacka ? Czy te z trójki będą pasować? Rozumiem, że potrzebuję inne plecki do obudowy?

Poszperałem trochę na alledrogo i o ile akcesorii jak szelki itp. nie brakuje, to baterie głównie nieoryginalne 1160 i podobne pojemności - czy to chociaż trochę trzyma? Co wybrać, jak żyć?
  • 7
@zgredoslav: Bacpac z trójki będzie pasował, zasilanie idzie po tych samych pinach. Z tym, że GoPro miało jakiś problem ze starszymi wersjami stąd upgrade... np. ABPAK-301 był problematyczny i mocno się grzał, więc wypuścili ABPAK-304...
Jak nie chcesz problemow to kup oryginalny ABPAK-401, mam i wszystko z nim ok, no i mozesz ładować baterię kamery przez miniUSB na battery packu, nie trzeba oddzielnie, któryś poprzedni nie umiał.
@zgredoslav: nie wiem ile ma oryginał, zdaje się że coś ponad 1200 mAh, zastanawiałem się nawet nad tym przy zakupie ale GoPro nie podaje specyfikacji ani na stronce, ani na opakowaniu, ani na produkcie. W 1080p 30fps nie nagrywam... ale przy 60 fps kiedy na samej baterii jest ok. 2h to z bacpakiem ok 4h.
@FalseIdeas: ponowne dziękuję, wołam ostatni raz bo internet pełny sprzeczności - jakie masz karty i ile Ci wchodzi nagrań na poszczególne pojemności w 1080x60? ( ͡º ͜ʖ͡º) plecki bateryjne i masa pierdół już zamówiona, dzięki ()
@zgredoslav: Ja mam kilka sztuk 64GB Extreme Plus Sandiska, te karty mają zapis 90MB/s... Procesor w Hero4 przy aktualnym sofcie potrafi kodować maksymalnie 60Mbps czyli 7.5MB/s więc nie musisz się sugerować przy wyborze kart, moje sa mocno przeskalowane. Wziąłbym Sandiska Extreme.

Czekaj... ja tam zle Ci wcześniej powiedziałem, bo przerzuciłem się na 1920x1440 60fps, żeby było miejsce na cropa i stabilizację, a z włączonym protune jest wyższy bitrate i procesor bardziej