Wpis z mikrobloga

@jakubito: mówisz po czasie to co do wszystkich dotarło, tablica wyświetliła inny wynik na początku i marszałek powiedział że sędzie NIE ZOSTAŁ PRZYJĘTY.
TVN24 od razu podała informacje do wiadomości co widać czarno na białym na zdjęciu które zapostowałem w chwili kiedy ogłoszono wynik a marszałek zawinął dupe w troki by przeanalizować to co się #!$%@?ło.
Takie są fakty.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Aha no to spoko, w takim razie inne media o tym nie wspominają. Czy jest gdzieś dostępny cały filmik z tej sytuacji o której mówisz?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,To-jest-prokuratura-pan-marszalek-legitymizuje-oszustwo-Ogromne-emocje-po-wyborze-sedziego-TK,wid,18269565,wiadomosc.html?ticaid=116d4e&_ticrsn=3

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zamieszanie-w-sejmie-glosowanie-na-dwie-rece-przy-wyborze-sedziego-tk/w4tyxt

Niestety jestem póki co skazany na takie śmieciowe źródła informacji. Głównie słychać o awanturze z głosowaniem na dwie ręce, a nikt nie podaje, że marszałek niby łamie prawo lub że coś odwalił. Może to po prostu jakiś błąd czy coś? Gdyby było tak
  • Odpowiedz
@jakubito: Marszałek wyedytował pewnie plik z głosowaniem i dorzucił 30 jeszcze głosów xDDDDD

Tak naprawdę sami się jebnęli bo mieli rzekomo wyciągać karty do głosowania a tego nie zrobili. Za Onet:

Wynik głosowania wprawił w osłupienie również marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wbrew przyjętym zasadom nie odczytał on wyniku głosowania, a natychmiast zarządził 2-minutową przerwę. W tej chwili wszyscy myśleli, że prof. Jędrzejewski nie został wybrany do TK. Tym większe zdziwienie wywołało
  • Odpowiedz
@jakubito: No bo na żywo relacjonowałem to co się działo, zaraz po głosowaniu kiedy Marszałek ogłosił wynik i powiedział na głos:
Głosami bla bla bla kandydatura sędziego xxx nie została przegłosowana większością głosów.
Zamykam posiedzenie na 5min.
W tym samym momencie cała opozycja wystrzeliła w radości z ław sejmowych rzucając wręcz kartami w powietrze i skandując DEMOKRACJA! DEMOKRACJA! DEMOKRACJA
Szybkie zbliżenie na twarz Jarosława Kaczyńskiego który był lekko zdziwiony całą sytuacją
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: @kurczakos1:
No właśnie widziałem filmik, gdzie marszałek nie podaje wyniku tylko zarządza przerwę, ale widać, że jest pocięty i nie pokazali wszystkiego, dlatego zapytałem, czy kolega ma ten fragment cały lub czy gdzieś jest dostępny. Nie wiem czemu onet i wp miałyby w tej sprawie kłamać, ale zawszę wolę dmuchać na zimne.
Dziwi mnie jednak brak głosów samej opozycji w tej sprawie w chwili obecnej - wszyscy gadają głównie
  • Odpowiedz
@jakubito: Co mają komentować, że opozycja nie potrafi odczytać prawidłowo planszy do głosowania?

Zrobił się hurr durr z Morawieckim, więc to komentują. Jak będę wiedział coś więcej oczywiście się odezwę :)
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Akurat pasek na żywo jest małym wiarygodnym źródłem, musisz to przyznać. Dużo rzeczy się dzieje na sali, a oni ustawiają pasek na bieżąco, więc mogli się walnąć. Dużo bardziej wiarygodnym źródłem wydaje się relacja napisana w artykule, bo jednak mieli chwilę na ocenę sytuacji.
Ale ja tam nie chcę ostatecznie nic przesądzać, stwierdzam tylko, że to nie trzyma się kupy.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: No spoko, ale musisz jednak przyznać, że hipoteza o kasowanych (czy tam dorabianych) głosach przez marszałka jest mało wiarygodna...
PO mogło się wydawać, że im się udało po głosowaniu, bo Petru po wyjściu przyznał, że kilku od Kukiza się wyłamało - zostali przekabaceni przez PiS-owców w ostatniej chwili, a tego się opozycja nie spodziewała. Mogli więc myśleć że im się udało i zaczęli bić brawo, a TVN i marszałek zgłupieli
  • Odpowiedz
@jakubito: pisałem na żywo co się dzieje póki miałem możliwość w pierwszym poście. Pojawił się marszałek po nagle zwołanej przerwie i ogłosił wynik na nowo, czy się walnął wcześniej? czy nie? nie wiem nie liczyłem głosów.
Zamknął obrady natychmiastowo podczas gdy liderzy opozycji skakali z rękoma na mównicy walcząc o powołanie konwentu i wniosek formalny.
Czy trudno to zrozumieć?

Wystąpienia w sejmie
Głosowanie
Ogłoszenie wyniku (Pojawia się Pasek TVN) (Wybuch radości
  • Odpowiedz