Wpis z mikrobloga

Mam bluze biało czerwoną z godłem Polski i w niej chętnie biegam po #londyn.
Jamajczycy lubią mieć swoje flagi podopinane w samochodach.
Irlandczycy swoje zielono białe barwy na czapkach , plecakach.
Rumun w robocie nawet sobie #!$%@?ł w trzykolorowe paski młotek xD

...Ja myślałem zawsze że to z dumy bycia obywatelem danego kraju, czując dume. a tu taki pan. @wolfisko mówi że nieee. Tożsamość narodowa go "śmieszy"
w symbolach narodowych widzi tylko sebixów.
to ja panu powiem panie żeś pan baran i tuk. oraz milego weekendu.

#uk #emigracja #patriotyzm
  • 145
@luke_cornet: Jak dla mnie to niedowartościowanymi wannabe są właśnie kolesie, którym wydaje się, że przez założenie t-shirta albo bluzy z patriotycznym symbolem wyglądają jakoś donioślej/dostojniej niż zwykle (nie oszukujmy się - większość ludzi kupujących te ciuszki właśnie tak uważa). A to błąd. Przez takie cyrki to raczej odbiera się powagę tym symbolom niż dodaje jej sobie. Zresztą wystarczy spojrzeć na OPa (@zomowiec) - on koniecznie musi POKAZYWAĆ DUMĘ że jest obywatelem
@TylkoTenJedenPost: są goście, którzy chodzą w koszulkach piłkarskich, zespołów muzycznych czy nawet gier komputerowych. Jak ktoś sobie chodzi w koszulce z flagą swojego kraju to przecież wcale nie musi świadczyć o tym, że ma kompleksy, ani też o tym, że musi się dowartościowywać. Po prostu każdy w jakiś tam sposób lubi wyrażać samego siebie. Wspomniany przez ciebie @kamakrazze to akurat najprymitywniejsza forma ameby społecznej, ale wielu normalnych ludzi wywiesza sobie flagi
@system_shock: > Na przedmieściach na wschodzie niejeden dom ma powiewającą flagę.

W US jest wiecej biednych ludzi niż w Polsce obywateli, a jak nie powiewa flaga US to na wschodzie znajdzie się flaga konfederatów.

@smyl: @pan_sting: @system_shock: Flaga na maszcie to jedno, czemu nie. Mógłbym to uznać nawet za standard. Slipki w flage USA, Orzeł Walczączy na bluzie #!$%@?, buty w flagę Norwegii - to już bieda umysłowa.
@Xuzon: a czy OP pisze coś o slipkach, albo butach? Ogarnij się i nie wkładaj ludziom w usta słów, których nie wypowiedzieli. Szkoda, że nie przytoczyłeś jeszcze wycieraczki z flagą.
Wciąż nie widzę powiązania między zamożnością, a dumą narodową.
Jeśli chodzi o wschodnie USA to mogę mówić tylko o tym, co sam widziałem - więc stany New Jersey, New York, Pennsylvania i Maryland.
@zomowiec: Jeszcze gwoli wyjaśnienia. Mój wpis był odruchem to tego co zobaczyłem. Typowy sebix, co drugie słowo "#!$%@?", jego otyła małżonka paląca peta przy dziecku (dziecko nomen omen na smyczy)... Taki obraz polaków za granicą mi się nie podoba. Tobie pewnie również. To ten typ ludzi, którzy pijani w metrze śpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" stojąc na siedzeniach i pijąc harnasia. Wiesz o co mnie się rozchodzi? :)