Wpis z mikrobloga

Mam bluze biało czerwoną z godłem Polski i w niej chętnie biegam po #londyn.
Jamajczycy lubią mieć swoje flagi podopinane w samochodach.
Irlandczycy swoje zielono białe barwy na czapkach , plecakach.
Rumun w robocie nawet sobie #!$%@?ł w trzykolorowe paski młotek xD

...Ja myślałem zawsze że to z dumy bycia obywatelem danego kraju, czując dume. a tu taki pan. @wolfisko mówi że nieee. Tożsamość narodowa go "śmieszy"
w symbolach narodowych widzi tylko sebixów.
to ja panu powiem panie żeś pan baran i tuk. oraz milego weekendu.

#uk #emigracja #patriotyzm
  • 145
@marcin-: Lel. To jeszcze gorsze, bo ludzie noszą flagi, aby manifestować to, że PO przegrało wybory. Tylko o to w tym chodzi. Sztuczny konflikt. Sztuczne demonstracje. Sztuczna "Obrona Demokracji". A duma narodowa i tożsamość narodowa to dla mnie kompletne abstrakcje. Raczej w rzeczywistości nie istnieją. Tylko w retoryce prawicowych polityków.
@system_shock: Trafiłem na tego typa przeglądając mirko i zazwyczaj mówie sobie "Na co strzępić ryja" ,tym razem jednak nie mogłem scrollować dalej obojętnie :D

@Fevx: @TylkoTenJedenPost: @kamakrazze: @bialawitz: @rasmor: Tu nie chodzi o obnoszenie się na pokaz jaki to ja jestem prawdziwy polak ,gubicie sens bo nie byliście nigdy długo poza domem, Większość z nas tutaj na obczyźnie tęskni za domem bo nieważne jak długo będziemy
@zomowiec: Nie przejmuj się idiotami i wszystkimi innymi, którzy chcą nam wmówić, że co polskie jest złe. Kosmopolityzm, warcholstwo i olewanie spraw Polski już raz spowodowało, że na wiele lat zniknęliśmy z mapy świata.
lemingi próbują wmówić, że nienawiść do Polski, którą michnikowszczyzna wmawia Polakoom


@obserwatorzwiezy: Ja widzę, że nienawiśc do Polski kolportuja ci, którzy rozpowszechniaja tezy, że jest ona zniszczonym krajem, a okres transformacji to tylko porażki i upadek wszystkiego od przemysłu po moralność. To oni zabraniaja Polakom być dumnym z osiagnieć Polski na przestrzeni ostatnich 25 lat i robią to tylko pot to aby przekonać do głosowania na siebie. To zwolennicy państwa w
@UndaMarina: z tobą się nie da rozmawiać, legendy są prawdziwe. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pięknie odwracasz kota ogonem, ale nie ze mną te numery. Gdzie piszę, że nie mam szacunku do kogokolwiek? To ty tak twierdzisz i dalej próbujesz wpychać innym słowa, których nie powiedzieli. To ty masz jakiś problem z emigracją i stosujesz jakiś niezrozumiały dla mnie ostracyzm - dlatego ponownie zachęcam, zajmij się sobą.
Jest tutaj dużo "polaków" którzy się tego wstydzą ,u żony była babka w biurze polka co NIGDY nie gadała po polsku z polakami ...ona nie zakłada patriotycznych symboli na siebie . Kumacie


@zomowiec: Ale jakie to ma znaczenie, że oni se teraz paraduja w bluzach? Za dwa pokolenia ich potomkowie już beda Brytyjczykami. Nawet wnuk gen Andersa nie mówi po polsku. Gdyby byli patriotami to zbudowaliby silną i wpływową polska diaspore.
@szurszur: Ja tam w #!$%@? mam, czy ktos chodzi z flaga na koszulce i jest z tego dumnym, ale jak mozna byc dumnym z III rp? Jakie osiagniecia? Przeciez poza #!$%@? obywatela i agencji kosmicznej ten kraj nic znaczacego nie osiagnal, bo sobie wybieracie komunistow do wladzy od 26 lat.

Sadownictwo i prawo lepiej w somalii dziala niz w polsce

Policja to najgorsze gowno w calej europie.

Kazdy wiekszy przemysl jest
@zomowiec: mam w takim razie nadzieję, że w ten sposób ocaliłeś swoje życie, bo inaczej twoje bieganie w koszulce z godłem po Londynie jest śmieszne. Przynajmniej z mojego punktu widzenia - człowieka, który żyje w Polsce i jej nie zostawi, choćby nie wiem co.
@system_shock:

Gdzie piszę, że nie mam szacunku do kogokolwiek?

Piszę ogólnie, o tendencji nazywania tych, którzy zostają przegrywami, skończonymi idiotami, zachęcania ich do wyjazdu, bo inaczej
@zomowiec: Tylko Polakow zobaczysz #!$%@?ących w jakis patriotycznych bluzach, mieszkam w NL półtora roku, w pracy mam kontakt z Portugalcami, Rumunami, Holendrami i jakimiś jednostkami z innych krajów i tylko Polacy podkreślają swoją narodowość
@Mariusz_Drugi: Bo to sa jak ja to nazywam "kompleksy na tle narodowym". Poza polakami, to chyba tylko turcy tak sie szczyca swoja narodowoscia w europie. To nie jest kwestia biedy, tylko jak bardzo chyba #!$%@? sa w dupe w ojczystym kraju. Na ukrainie gorzej sie zrobilo od majdanu, to tez nagle duzo patriotow sie znalazlo. Bylby to ciekawy material na prace magisterska