Wpis z mikrobloga

Witam.

Jak to jest z tym pokrewieństwem w rodzinie... Będę pisał w pierwszej osobie, żeby łatwiej było rozkminić kto jest kim dla kogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam kuzynkę i moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji jak poniżej możemy być razem, a w przyszłości wziąć ślub kościelny?

Sytuacja rodzinna jest taka, że moja babcia i jej babcia to rodzone siostry oraz tak wyszło, że mój dziadek i jej dziadek to rodzeni bracia :D Czyli jakby te rodzeństwa naszych dziadków się pobrały razem pomiędzy sobą, bo mała wiocha etc.

Wspólnym naszym przodkiem są pradziadkowie.

Ja - moja mama - moja babcia \
wspólna prababcia i pradziadek
Ona - jej mama - jej babcia /

Analogiczna sytuacja jest z dziadkami, jej dziadek to brat mojego dziadka więc mamy wspólnego pradziadka i prababcię także ze strony "dziadkowej" na tym "rysunku u góry wystarczy podmienić babcie na dziadków i sytuacja jest taka sama.

#prawo #prawokanoniczne #zwiazki #religia #pytaniedoeksperta #kosciol
  • 39
@aniaczy: Tak wynika z tego rysunku który wrzuciłem i mam nadzieję, że tak jest.

@dziecielinapala: Mój ojciec nie zna jej ojca, bo to nie po tej linii. Bardziej moja mama i jej mama są rodzeństwem ciotecznym.

@Asterling: No, ale gdzieś to masz napisane, czy tylko tak wrzucasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na dole chyba mam odpowiedź na moje pytanie tylko właśnie martwi mnie to co
a.....i - @aniaczy: Tak wynika z tego rysunku który wrzuciłem i mam nadzieję, że tak ...

źródło: comment_OM9Rt5nu1VZioVd1nf8Uhg4kKj9XFvZ3.jpg

Pobierz