Wpis z mikrobloga

Hahaha, jak była premiera GTX 1080, to na tych wszystkich portalach "gejmingowych" krzyczeli: AMD zmasakrowane, AMD R.I.P. Już wieszczono koniec tej firmy. TAKIEGO WAŁA #!$%@? XD Teraz czerwoni szturmem przejmą średni rynek, czyli ten gdzie jest największa sprzedaż. Jeśli wydajność RX 480 się potwierdzi to ta karta będzie brana prawie jak słynny kiedyś GT 9800. Za tysiaka dostaniemy kartę z 4 GB pamięci o wydajności GTX 980, który kosztuje 2 razy tyle. Jak tak dalej pójdzie, to NVIDIA będzie musiała Maxwelle do płatków śniadaniowych dodawać, bo nawet za dopłatą nikt nie weźmie. Jeszcze wyjdzie, że ci co posprzedawali GTX 970 za 1000 zł zrobili interes życia XD

A najlepsze, że pod koniec 2016, prawdopodobnie w październiku wychodzą karty AMD Vega z pamięciami HBM, które najprawdopodobniej przeorają GTXa 1070 i 1080 za niższą cenę. Oj będzie się działo, no i jeszcze na początku 2017 wychodzą nowe procki od AMD, które mają stawać w jednym szeregu z I5 i I7 6xxx od intela. Koniec AMD? NIE DLA PSA KIEŁBASA! XD

A, no i nie przedstawiono jeszcze RX 480x, który najpewniej za 1500 zł (300 dolców) będzie oferował wydajność bliską 980 Ti

#pcmasterrace #komputery #heheszki
Gother - Hahaha, jak była premiera GTX 1080, to na tych wszystkich portalach "gejming...

źródło: comment_KtxCsWxhJSUqfCSdAjxehdxKhv5O66Pc.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@Baksju: Stu lat? Przecież kotlety AMD z 2011/2012 roku do dziś się trzymają, w przeciwieństwie do kart Nvidii, które zostały już dawno ubite sterownikami. Przykład? GTX 670. Dawniej był szybszy od HD 7950 o 20-25%, a dzisiaj jego wydajność zrównała się z kartą AMD. Nie mówiąc już o tym, że radek był o kilka stów tańszy. Sytuacja powtarza się również w innych kartach NV z serii 600 i 700, tymczasem karty
  • Odpowiedz
@Gother: ok, może 'dobre 10 klatek' nie było za dobrym doborem słów. Około 10 klatek ;)
Różnica wydajności GTX 1070 i GTX 980 jest duża, bo 30% różnicy wydajności między kartą ze średniej półki, a kartą z półki wysokiej to przeskok. Jeśli porównywać do poprzednika - 1070 jest wydajniejsza o ponad 40%, a to wszystko przy o wiele niższym poborze prądu, co też jest odpowiednio ważne. Dodatkowo w wyższych rozdzielczościach przewaga
  • Odpowiedz
@feelbeats: Niech jest. Karty pozycjonuje się ceną a tutaj mamy
200 dolców kontra 379 (obecnie ponad 400)
Patrząc na wykres wyżej i przyjmując że ta 480 będzie miała wydajności 970 to mamy sytuacje że gtx 1070 byłby 40 % szybszy od rx480 i prawie dwukrotnie droższy.
  • Odpowiedz
@ediz4: bezpośrednim konkurentem 480 będzie GTX 1060 i wtedy będzie sens mierzenia. Dla GTX 1070 480 nie jest bezpośrednim konkurentem, co samo AMD pokazało na prezentacji - "2 x RX 480 w trybie CrossFire dostarcza wyższą wydajność w DirectX 12 od GTXa 1080 (rozdzielczość 1080p w grze Ashes of Singularity), kosztując przy tym mniej.", więc logiczne, że pojedyncza karta będzie słabsza, niż 1070 (patrz załącznik).

@Gother: mowa o FHD.
feelbeats - @ediz4: bezpośrednim konkurentem 480 będzie GTX 1060 i wtedy będzie sens ...

źródło: comment_29npKys6kaVd5QoDvuCfGDuqwWMjIWcp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@feelbeats: Jak zapowiedzą gtx 1060 to będziemy mogli na ten temat rozmawiać. Na razie mamy teraz i najbliższe 1,5 miesiąca. Jeśli 480 będzie miała przynajmniej wydajność 970 to będzie dla mnie bardzo dobrym produktem. Nvidia ma swoje karty zbyt wysoko wycenione. Chcą skorzystać na braku rywala w tym segmencie i korzystają. Nie zakłamujmy jednak rzeczywistością - są one zbyt drogie.
  • Odpowiedz
@ediz4: dla mnie z kolei bardzo dobrym produktem jest 1070, która oferuje wyższą wydajność i niski pobór mocy za nie tak wysoką w stosunku do możliwości cenę, więc co kto lubi. Wszystko jest kwestią interpretacji ;)
  • Odpowiedz
@quakeone: No tak, nie masz się już do czego przyczepić. Jedni się ekscytują sportem, inni historią, a jeszcze inni komputerami i postępem technologicznym. Co w tym dziwnego?
  • Odpowiedz
@Gother: Trzymam kciuki za AMD, od zawsze mam ich sprzęt, NV przegrała u mnie przez swoje chamskie sztuczki z obniżaniem wydajności w grach (generowanie wielkiego jeziora pod mapą w Crysis 2 jeśli odpalany był na sprzęcie AMD) a Intel za sabotowanie generatora liczb pseudolosowych.
  • Odpowiedz
@Gother: właśnie przeczytałem post o rynku kart graficznych. Aż poczułem powiew przegrywu grania w gry xD tak wiem - czarnolisto, właśnie dodaje
  • Odpowiedz
@Gother: mowie o tym od 2 tygodni @kotylizamaslo swiadkiem. Jeszcze dorzuc ze amd ma kontrakt na 3 chipy konsolowe (na 1 miliard $) i chipy do nowej serii produktow apple (desktopow i laptopow) a w tym czasie zieloni sprzedadza tylko karty bogatszej klienteli i to by bylo na tyle bo 1050 i 1060 na jesieni juz malo kto kupi.
  • Odpowiedz