Wpis z mikrobloga

Mozna sie zapisac na egzamin praktyczny jak ma sie juz zdany panstwowy egzamin z teorii ale dopiero zaczyna sie jazdy? Kiedys wystawiali zaswiadczenia o zakonczeniu kursu jeszcze w trakcie zeby sie mozna bylo szybciej zapisac, ale nie wiem jak teraz jest po wejsciu PKK.
#kiciochpyta #prawojazdy #prawko i #ladnapani na zachete ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mirekgorszegosortu - Mozna sie zapisac na egzamin praktyczny jak ma sie juz zdany pan...

źródło: comment_aKRJNkEuVhbC26NcFGgQq8Q87FnRH7Zq.jpg

Pobierz
  • 14
@mirekgorszegosortu: nie możesz, musisz najpierw wyjeździć 30 godzin, potem zdać egzamin wewnętrzny i dopiero na egzamin zapisać się. Jeśli jest inaczej to znaczy, że OSK łamie prawo i radzę się tym nie chwalić, bo potem można stracić prawko, jeśli sprawa trafi do sądu i sąd orzeknie, że OSK łamał przepisy.

@dawidrayan: jak można się zapisać na egzamin praktyczny skoro nie zdał nawet egzaminu wewnętrznego?
@aanndrzej: jaki przepis mówi o tym wewnętrznym? Bo zawsze sądziłem, że to dla picu. Bardziej dla celów statystycznych ośrodka. Zaświadczenie o ukończeniu kursu rozumiem. Ale nie rozumiem idei, że mam zdany wewnętrzny i zaraz potem na państwowy.
To trochę tak jakbym mógł być dopuszczony do matury dopiero po tym jak zdam maturę próbną. :P
@sledz:
http://www.wykop.pl/wpis/17538507/pamietajcie-ze-jesli-potrzebujecie-pomocy-dotyczac/ - pkt 2.

Prawo jazdy to nie matura. Jak nie zdasz matury to po prostu nie zdasz. Jak nie potrafisz jeździć to możesz spowodować wypadek.
Egzamin wewnętrzny ma wyeliminować osoby, które do WORDu nie powinny jeszcze przyjść. Ludzie myślą, że 30h to jest sztywna rama - nie, nie jest. 30h to jest MINIMUM. Mam osoby, co po 50h jazd miały i dopiero na egzamin poszły.
Dużo kursantów przychodzi mi
@aanndrzej: Ok nie wiedziałem, ale i tak IMO bezsens. Bo skoro zaliczyłem kurs i dostaje zaświadczenie, że odbyłem kurs w zakresie
a)plac
b)miasto
c)teoria
(przykładowo, nie wiem co jest napisane na zaświadczeniu bo prawko z 8 lat temu zdawałem)

To dla mnie jest równoznaczne że "program" zaliczyłem i mogę przystąpić do egzaminu i idę i zdaje bądź nie. Zdam jeżdżę, nie to nie.
Jeżdżą po 50h bo OSK nie wydało zaświadczenia?
Jeżdżą po 50h bo OSK nie wydało zaświadczenia?

Wiesz, jest pole na manipulacje tutaj. Potrzeba kasy nam to przeciągniemy kilka osób na 40h zamiast 30.


@sledz: a teraz najlepsze :D Wiesz co #!$%@? tzw. bieda OSK? To że nie robią wewnętrznego i mają najniższe zadawalności, więc nie naciągają. Co #!$%@? najlepsze OSK? Że mają egzaminy wewnętrzne. Naciąganie w takich ośrodkach? Jeśli OSK jest bardzo dobry to naciąganie nie jest po prostu
@aanndrzej: >

No właśnie tak jest. W moim OSK egzamin wewnętrzny to nie jest jakaś tam bajka. I widać to po zdawalności. Mam teraz chyba 2-3 krotnie większą zdawalność niż jest w WORDzie. Jest u nas instruktor, który ma 85%, gdzie w WORDzie jest 25-30%.

I to pokazuje, że ludzie wychodzący z naszego ośrodka potrafią JEŹDZIĆ, a przy okazji zdać egzamin, nie na odwrót.


Masz pewność, że w tych 25-30% w
@sledz: co pół roku mamy statystki, ale ogólnie mam zawsze tak dobry kontakt z kursantami, że nawet jak komuś uda się oblać to wiemy co i jak.

@mirekgorszegosortu: coraz częściej nie. Z tego względu, że od lutego weszły nowe karty i więcej kontroli na drogach. Wcześniejsze karty mogliśmy wypełniać my sami instruktorzy, nowe karty w połowie powinny być wypełniane przez kursanta.