Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi powie jak dobrze usmażyć na patelni stek z wołowiny. Probowalem juz ze 100 razy. Za każdym razem wychodzi taki ze nie idzie go przekroić i ciezko go żuć. Probowalem rożnych kombinacji 2x3min (3 minuty na każdej ze stron) 4x2min i zawsze wychodzi to samo :x. Same steki kupuje "na sztuki" w biedrze , wrzucam na rozgrzana patelnie i smażę na dużym ogniu. #kulinaria #kuchnia #gotujzwykopem
  • 20
@JohnnyGat: spróbuj rostbef z biedry ale wybierz taki, żeby były mocno marmurkowy. Jak mięso ma jednolity kolor to z niego raczej nic nie będzie. No chyba, że polędwica. Ale jest droga. Spróbuj znaleźć marynatę na bazie cytryny/octu/whiskey/wina, to zmiękczy mięso. Ale nie przesadzaj z kwaśnym bo mięso będzie kwaśne i zmyj ją przed smażeniem.
@JohnnyGat: Od rzeźnika czy luzem to można zrobić najwyżej duszone nawet jeśli mięso się stek nazywa. Tylko dojrzewające gdzie z tyłu pisze, że robi się w kilka minut. Ja kupuję np. z Sokołowa czy Beef Mastera. Najlepiej mi wychodzi z antrykotu - gdy kawałek gruby poprzerastany licznymi ale cienkimi pasemkami tłuszczu.
nie wyciągam tez 20minut wczesniej z lodówki jak mowi Gordon


@JohnnyGat: Trzeba wyciągać wcześniej(najlepiej 30min), patelnia musi prawie dymić, jak masz gruby kawałek np. 5cm to obsmaż po 1,5-2 min i do pieca na ok. 5-6 min w temp. 180 stopni
@JohnnyGat:
Problemem mogą nie być Twoje umiejętności a dostępne w sklepie mięso. Niestety w PL, nie mamy typowo mięsnych ras krów. Z tego co jest w sklepie najlepiej wybrać poprzerastany tłuszczem kawałem mięsa, wyżej @kranu radzi antrykot i ma rację. Smażenie steków jest banalnie proste, przekonaliśmy się o tym odwiedzając znajomych w Irlandii. Tam hodują typowo mięsne rasy, już na pierwszy rzut oka ich krowy się różnią :) zwykły stek z
@JohnnyGat: Antrykot w folii z biedry czy z lidla jest w porządku, z krowy mięsnej, z tego wychodzi fajny stek, kup poprzeplatany tłuszczem, nie dawaj na patelnię z lodówki. W sklepie mięsnym kupisz z krowy mlecznej i gówno będziesz mieć nie stek. Nie dorabiaj ideologii,może za krótko smażysz,tobie ma smakować a nie facetowi w necie. Spróbuj podsmażyć dłużej z obu stron, nie każdy lubi krwiste, ja wolę spieczone i chrupiące.