Wpis z mikrobloga

Mirki produkcji muzyki, jaka karte muzyczna polecacie dla początkującego muzyka, komp jest tylko karty i słuchawek/głosników brakuje, a nie wiem co doradzić młodemu.
Koledzy mu mówia o asus xonar essence i senheisserach słuchawkach lub głosnikach z sytemem thx czy jakos tak.
Karta chyba najważniejsza jest, kolo chce robic muzyke instrumentalna, trance, itp.. Baze jakaś ma bo skonczył muzczyna szkołe w klasie skrzypiec.
Nie znam sie, wiec pytam, kasa tak do 1tys zł z hakiem chyba że lepiej dołozyc wiecej i miec cos dobrego. Szkoda by wydał uciułane pieniadze źle.
#tworzeniemuzyki #pcmasterrace #komputery
  • 8
Dokładnie, szkoda wydawać kupę kasy jeżeli ma mu po miesiącu przejść ochota na produkcje muzyki :) Pozostałą kasę zainwestował bym w jakieś w miarę dobre głośniki. Kartę zawsze za jakiś czas można zmienić na coś lepszego.
@sombretoy: Karty konsumenckie nie są przystosowane do pracy nad dźwiękiem, głównie przez brak odpowiednich wejść, wyjść i przede wszystkim natywnych sterowników ASIO, które pozwalają zmniejszyć do minimum latencję. Asus, Creative i inne podobne się do tej klasy zaliczają. Ten model Audiotracka powyżej także. Mają one często wysokiej jakości DAC, ale na tym zalety się kończą, a dodatki w postaci różnych polepszaczy dźwięku, crystalizerów i innych bajerów są praktycznie nieakceptowalne przy pracy
@NeXIcE: bardzo dziękuje za ten tekst, sam sie poduczę a młodemu kolega doradził xonara bo sam sobie kupił za 270 zł i juz "znaFca" aczkolwiek dla jego robienia rapu, techno we fruity loops to pewnie wystarczy.

Własnie patrzyłem na audiotracki te zewnętrzne gdzie cena jest 360 zeta, jednak nie chce sobie i kuzynowi mieszać w głowie bo tych kart jest dużo - w kazdym razie skoro zewnętrzne lepsze(a myślałem ze tylko