Wpis z mikrobloga

proste pytanie, po co uczelnia jeżeli chcesz pracować w zawodzie programisty?


@morteusz: bo może ma ambicje pracować przy projektach naukowych na uczelni? albo ma ambicje pracować w firmie która wymaga, aby programiści mieli tytuł inżyniera?
Żeby programować nie potrzebuje uczelni jednak są jeszcze branże/firmy, gdzie tytuł uczelni wyższej jest jednak konieczny
@Bozyszcze: #!$%@? od wymagan korporacyjnych ( nawet do googlea sie bez studiów dostaniesz jak jesteś dobry ), obserwuje bardzo duży spadek jakości kodu pod względem stosowanych algorytmów i struktur danych - czyli czegoś, czego można nauczyć się na studiach, a do czego ludzie rzadko sami sięgają. Dla wielu takich domorosłych programistów rozwiązaniem jest ,,wincyj serwerów!!!", czym generalnie często marnują pieniądze swoich pracodawców
#!$%@? od wymagan korporacyjnych ( nawet do google sie bez studiów dostaniesz jak jesteś dobry )


@alex-fortune: tak a potem na koszt google wyślą cię na studia tak czy inaczej. Podobnie robi Intel i wiele innych korpo. Łapia tych najzdolniejszych a potem finansuja im koszty uczelni jeśli nie maja studiów.

Ja nie twierdze, że studia to koniecznośc, bo tak nie jest. Sam jestem niewykształcony w kierunku związanym z programowaniem ,ale wiem