Wpis z mikrobloga

Nie jestem pro #kosciol ale to nie znaczy że neguje #religia
W momencie #sdm cieszę się że tyle ludzi z całego świata do nas przyjedzie. To ogromny zaszczyt dla Polski. Wiadomo wszędzie są problemy na Euro też były.
Ale popatrzcie na to z perspektywy lat. W ciągu ostatnich 5 lat zrobiliśmy taki skok cywilizacyjny!
Mieliśmy euro, teraz sdm, mamy koncerty gwiazd ze światowej półki!
Mamy piękne stadiony, hale gdzie są świetne widowiska kulturalne.
I już widzę we #wroclaw ludzi na sdm. I już czuję że będzie ciasno na mieście ale morda mi się cieszy ze jakiś człowiek z drugiego końca świata przyjedzie do mojego miasta i go zwiedzi, a może mu się tu spodoba i przyjedzie znów? ;)

Naprawdę Polacy powinny częściej patrzeć na wydarzenia pozytywnie! Tyle się dookoła nas dzieje w obecnej Polsce. Jest fajnie!

#niepopularnaopinia #polska #katolicyzm
  • 98
@mpmp-pmpm: np co? Byl festiwal piwa na poczatku czerwca, byla opera, byl koncert ironow. W ciagu ostatnich 2 miesiecy 3 medialne wydarzenia (no powiedzmy ze w przypadku festu i opery to tak srednio).
Cos mnie ominelo?
@M4h00n: kosztem 968 458 427 417 PLN + drugie tyle długu ukrytego, które obciążają nas i przyszłe pokolenia. Tak, bardzo przyjemnie jest cieszyć się dniem dzisiejszym żyjąc na kredyt. Mniej przyjemnie będzie jutro, ale przecież szęśliwi nie myślą o jutrze.
@PurpleHaze: sorry, nie wiedziałem że interesują Cię wyłącznie medialne wydarzenia. Ja byłem ostatnio na Raceism, że o zwykłych meczach nie wspomnę. Praktycznie co weekend coś się tam dzieje, ale nikt nie twierdzi, że wszystko ma być interesujące dla wszystkich.
@mpmp-pmpm: mhm "praktycznie co weekend", nawet na stronie samego stadionu nie ma o tym info

http://stadionwroclaw.pl/html/index.php/pl/ kliknij w kalendarz, i zobacz co sie dzialo w maju/kwietniu/marcu (wczesniej pomijam bo zima). I zobacz co jest planowane na sierpien/wrzesien.

Dodaj sobie do tego to ze koncerty duze rownie dobrze moga sie odbywac w innym miejscu, jak bylo do tej pory zanim wybudowali stadion. Dodaj sobie ze wlasnie remontuje sie za gruba kase olimpijski,
@bigos555 a bilety to co w gratisie? 300+ plnow place na gwiazdę i utrzymanie tego stadionu, tak samo jak kilkanaście (kilkadziesiat) tysięcy innych ludzi. Do tego jeszcze ludzie przecież na koncert nie przyjeżdżają tylko z Wrocławia ale i z innych miast więc oni dodatkowo zostawia kasę w knajpie, hotelu i sklepie. No już nie wspomnę o katastrofalnym jakościowo piwie które kosztuje 10 pln za 0,4, to na pewno też się dokłada do
@PurpleHaze: Nie wiem, ja tam bywam dość często, w porównaniu do innych miejsc. Może przez to że chodzę na mecze, a i też nie oczekuję, żeby tam się coś działo co weekend (bo chyba nie oczekujesz imprez w środku tygodnia?)
@klepacz: Wydaliśmy 95 mld złotych na Euro 2012 (większość poszło w infrastrukturę, modernizacja dworców i kolei, 400 km autostrad itd.), gdzie koszt stadionów to około 5 mld zł. 20 mln złotych poszło na same strefy kibica, które oczywiście zniknęły po mistrzostwach. W Portugalii wydano 1 mld euro w 2004, gdzie niektóre stadiony zostały już rozebrane lub zajęte przez komorników. Spodziewam się podobnego scenariuszu u nas
@M4h00n: mamy: emigrację masową, wielki dlug, rozwój postaw roszczeniowych wobec państwa, wiarę w upadlą ue, bankrutujący zus, a ty zostaleś omamiony jakimś euro czy śdm, i nazywasz to skokiem cywilizacyjnym, nie gratuluję