Wpis z mikrobloga

Murki, pomocy! Co robić, co się stało?


@Caribou: Bog linuksa przyzwal cie na cotygodniowe posiedzenie.
Wyglada na to, ze jakis modul kernela sie wysypal, sadze, ze wiele to pomoze. Pewnie robilas update albo co... Ale nie boj nic, na taka okolicznosci powinny byc stare kernele w /boot
@M4ks Racja, robiła się aktualizacja, ale jak to teraz naprawić? Tak krok po kroku, bo humanista rusycysta here i nie mam bladego pojęcia co robić (,)
@Caribou: ale co zatrzymuje się na tym komunikacie i dalej nic? co to za aktualizacje były, do wyższej wersji ubuntu? sterowniki do grafiki jakie były wgrywane wcześniej producenta karty czy otwarte?
@cruc Tak, zatrzymuje się i nic. Aktualizowal się do wyższej wersji. Na resztę pytań nawet nie umiem odpowiedzieć bo jestem zupełnie upośledzona w takich kwestiach (,)
@NorthPL93 Nawet nie wiem jak to uruchomić xD jednyna rzecz na którą zareagował to alt+ctrl+del, po którym na sekundę wyskakuje cos innego, ale zaraz wraca do tego co na zdjęciu.
@Caribou: zrestartuj i zobacz przy uruchamianiu gruba czy masz inne opcje uruchamiania, strzałkami na klawiaturze daj opcję awaryjnego uruchamiania i enter
@Caribou: najlepiej to było by się dostać na system przy pomocy chroota i zaktualizowanie menadżera sesji lightdm, czyli robisz tak jak w instrukcji z linka plus po aktualizacji systemu robisz sudo systemctl stop lightdm.service potem sudo apt purge lightdm, sudo apt autoremove, sudo apt install lightdm sudo systemctl enable lightdm.service i restart wyciągając płytę/pendriva iso http://www.ubuntu-pomoc.org/przywrocenie-systemu-do-dzialania-po-nieudanej-aktualizacji/
poradzisz se czy zbyt zamotane? :)
@cruc Kumpel informatyk mnie zdalnie instruował na podstawie zdjęć xD ja tylko grzecznie wykonywałam polecenia i jakoś się udało ( ͡º ͜ʖ͡º)