Wpis z mikrobloga

Mirki z #trojmiasto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć, za kilka dni przeprowadzam się z różowym właśnie do Trójmiasta, prawdopodobnie do #gdynia ale decyzji jeszcze nie podjąłem - #gdansk i #sopot też mi się podobają - zaraz przejrzę te cztery tagi, które właśnie użyłem w poszukiwaniu informacji, ale poza tym mam kilka pytań do mieszkańców tych pięknych miast:

0) czy są organizowane jakieś #wykopiwo?
1) czy istnieje jakaś grupa fb lub inny sposób, żeby ustawić się z ludźmi na piłkę nożną? #pilkanozna
2) czy i gdzie trenują miłośnicy biegów z przeszkodami? Znacie jakieś kluby? #runmageddon
3) którą siłkę polecacie? (fajny, nowy sprzęt, bez przeludnienia, ciepła woda w prysznicach, nie kradną...) #mikrokoksy
4) czy znacie jakieś miejsca spotkań cudzoziemców, gdzie można pogadać po angielsku o mieście, życiu w mieście, itd.? Może to się wydawać dziwne, ale we Wrocławiu było takie coś jak Wieża Babel (nazwa spotkań) i można było dowiedzieć się czegoś o mieście, poznać ludzi i szlifować angielski #jezykangielski #angielski
5) mój #rozowypasek szuka pracy, może obiły Wam się o uszy jakieś oferty wśród znajomych? lvl 26, sumienna, dobrze zorganizowana, wcześniej jakieś średnie prace, ale wszędzie wykonywała sporo roboty za managerki (zaopatrzenia, dostawy, układanie grafików) i mimo tego że jest skromna, to szybko się uczy

Generalnie nie mamy tam prawie żadnych znajomych, stąd część powyższych pytań :)
  • 28
@ecco: pod tagami znajdziesz jedynie pytania gdzie jest najtańszy kebab i mireczki co można zobaczyć w gdanźgu

ogólnie to doprecyzuj się o jakie miasto pytasz bo Trójmiasto to wcale nie jest jeden organizm jak niektórzy w tym kraju myślą
@ecco: Ludzie z Gdańska nie ogarniają takich rzeczy w Gdyni i odwrotnie, więc każdy powie z perspektywy swojego zamieszkania, że u niego jest najlepiej.

Co do pracy to napomnę tylko, że 2/3 ludzi z Gdyni pracuje w Gdańsku.
@ecco: 1) był jakiś tag do gały, obserwuj #gdansk to na pewno się znowu coś pojawi
2) nie znam sie, ale widziałem plakaty na mieście z tego typu imprezami
3) chodziłem zawsze do calypso w galerii przymorze, bez zastrzeżeń
4) sam bym się wybrał. raz przez przypadek trafiłem na coś takiego, bodajże organizował to ESN, niestety nie wiem czy to jest regularne
@ecco: zalezy jaka silownie chcesz - nowoczesna, pelno sprzetu (nie prawilnych sztang), pelno ludzi robiacych sobie zdjecia etcy czy prawdziwa mordownie na ktora chce sie chodzic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ecco: Co do Gdańska...
0 - #trojmiejskiewykopiwo - ja tam jeszcze nie byłem bo z piwnicy nie wychodzę, ale możesz zaryzykować.
1 - ja tam nie kopię, ale chłopacy z pracy ciągle narzekają, że komuś im brakuje do piłki więc jak najbardziej.
2 - co do biegu z przeszkodami to nie wiem, ale cyklicznie ciągle w trójmieście są organizowane biegi, osobno miast Gdańska i Gdyni. Dodatkowo w Gdańsku są organizowane biegi
@IrvinTalvanen: tak, zdaje sobie sprawe... Przyjezdzamy z daleka, wiec tak bez ogladania wezmiemy na poczatek pokoj. Dalej juz na spokojnie cos poszukamy. Dlugo sie meczyles?
@ecco: może nie aż tak długo ale znalazłem miesiąc później niż planowałem. Chociaż Wam będzie łatwiej w tym wypadku. Ja wpadałem na kilka dni i musiałem uciekać i tak kilka razy. Będąc na miejscu jest znacznie łatwiej.